מעבדות לחירות

לאחר שנים ארוכות של סבל, עבודה מפרכת והזנחה, הסוסה שולה הגיעה לאורוות האגודה ותעבור שיקום ארוך

לצערנו, גם בחג החירות 2013 יש עדיין סוסים וחמורים רבים הנאלצים לעבוד בפרך וסובלים מהתעללות ומהזנחה. ימים ספורים לפני ערב פסח זכתה גם שולה הסוסה לצאת מעבדות לחירות, ולאחר שנים ארוכות של עבודה מפרכת, הרעבה והזנחה, היא הגיעה לחוף מבטחים בפנסיון הסוסים של האגודה, שם תעבור שיקום ארוך.

שולה, סוסה יפה ונוחת מזג בת 18, נמצאה משוטטת ברחוב בשעת ערב מאוחרת והובאה לאגודה. כבר במבט ראשון ניתן היה להבחין כי שולה המותשת סובלת מתת תזונה וכי היא איננה רואה בעין אחת בשל דלקת חריפה. ד"ר ברק עמרם, וטרינר מומחה שבדק את שולה, קבע כי הפציעה בעין הוזנחה במשך זמן רב וגורמת לסבל והחליט לנתח אותה כדי להוציא את העין. כעת היא נמצאת תחת השגחה וטרינרית, מטופלת באנטיביוטיקה בזריקות ובטיפות, ובעקבות המלצות הווטרינר, מקבלת שולה מזון מיוחד, בליל עשיר לסוסים, אשר יביא אותה למשקל תקין תוך כמה חודשים.
.
שיקומה הארוך של שולה דורש הוצאות רבות על טיפולים רפואיים ומזון מיוחד. מחיר הניתוח שעברה עמד על 3500 ₪, ועל פי ההערכות, הטיפול השוטף כרוך בהוצאה של כ-2500 ₪ בחודש (טיפול תרופתי, ביקורות, מזון מיוחד, טיפולי טילוף וחיסונים). המעוניינים לסייע לנו בשיקומה של שולה מוזמנים להרים תרומה באתר או בטלפון 4553*.

אם נתקלתם בבעל חיים במצוקה, אנא דווחו לנו בטלפון 4553*. ערנותכם תסייע להוציא את בעלי החיים האומללים ממעגל הסבל.