הביישנים

נחבאים אל הכל(ב)ים: יש כלבים מקסימים ואוהבים, שזקוקים למעט זמן ולהיכרות ראשונית כדי להיפתח ולהראות את אופיים, ולכן מאמצים רבים מדלגים עליהם. הכירו את הביישנים ובואו לאמץ אותם

יש אנשים שנכנסים לחדר ותוך שנייה כבר מכירים את כולם, ויש אנשים ביישנים יותר שלוקח להם מעט זמן להיפתח, ורק לאחר כמה מפגשים יתחילו להרגיש בנוח ולדבר. אותו הדבר בדיוק קורה עם כלבים. באגודה נמצאים כלבים שיוצאים מהתא וישר נותנים חיבוקים וליקוקים לכל מי שסביבם. לעומתם ישנם כלבים, שכאשר הם נתקלים באדם לא מוכר הם נרתעים ולוקחים צעד אחורה. הם זקוקים להיכרות כדי להרגיש בנוח ולהראות את אופיים האמיתי.

לצערנו, זו הסיבה שבגללה כלבים רבים לא מאומצים ונתקעים בכלובים חודשים על גבי חודשים, רק בגלל שהם ביישנים. המתוקים והביישנים על ארבע יודעים לתת אהבה, לקפוץ וללקק את מי שהם מכירים, ועל כך יעידו צוות האגודה והמתנדבים היקרים שנמצאים אתם באינטראקציה יום יומית. אז בואו ועשו מעשה טוב, אמצו כלב ביישן ותוכיחו לו שיש לו סיבה להיפתח, שיש לו על מי לסמוך, ושיש עולם שלם מחוץ לכלוב.

אוסקר, לוק, ג'סי, מישמיש, שאול, עמנואלה ודנוור הם דוגמה לכלבים שחיים כבר חודשים ארוכים בבית המחסה שלנו, רק כי הם ביישנים. בואו לאמץ אותם מהאגודה שברחוב הרצל 159 בתל אביב ותזכו בחבר נאמן.

אוסקר - כלב לאימוץ - אגודת צער בעלי חיים בישראל

אוסקר (שמופיע גם בתמונה הראשית) הוא כלב כנעני מעורב ומרשים בן שנה וחצי, בינוני-גדול פיסית, שמח וחברותי. מדובר בכלב מתוק ונאמן, שמסתדר מצוין עם כלבים, משמש חבר טוב ואח גדול עבור הכלבים החדשים באגודה וגם יודע לעצור ולהיות עדין כשהוא מבין שצריך להירגע. הוא מעט ביישן בהתחלה, אך לאחר היכרות הוא נותן המון אהבה, והוא יכניס המון אושר לחיי מי שיבחר לאמץ אתו ללבו ולביתו.

לוק - כלב לאימוץ - אגודת צער בעלי חיים בישראל

לוק הוא כלב מעורב ובינוני בגודלו בן שנה ו-7 חודשים, שממתין חודשים ארוכים לפגוש את הבעלים שיאמצו אותו. מדובר בכלב עדין ומעט ביישן, שמאוד נהנה ממשחק עם כלבים ולאנשים הוא מראה המון אהבה ונותן את כולו לאחר היכרות ראשונית. הוא זקוק לבעלים סבלניים שיוציאו אותו לטיולים ויתנו לו בית אוהב ויציב.  

ג'סי - כלבה לאימוץ - אגודת צער בעלי חיים בישראל

ג'סי הגיעה אלינו כגורה צעירה ולצערנו גדלה לה בכלוב וחצר האגודה הוא העולם היחיד שהיא מכירה. מדובר בכלבה שקטה בת 10 חודשים, שאוהבת לשחק עם כלבים, אך לרוב תבחר להיות עם עצמה. היא צמאה לבעלים שיכירו לה את העולם שבחוץ ויקבלו אותה כמו שהיא, מעט מרוחקת ושקטה. צילום: מאיה סיני

מישמיש - כלבה לאימוץ - אגודת צער בעלי חיים בישראל

מישמיש המתוקה בת ה-3 שנים היא כלבה מעורבת עדינה ורגישה. לפני 3 חודשים בעליה ויתרו עליה על לא עוול בכפה וכפי שניתן לראות בתמונה מימין (שצולמה על ידי אלדד שושן ימים ספורים לאחר נטישתה) היא היתה כבויה, עצובה וחסרת ביטחון. במשך שבועות ארוכים הצוות והמתנדבים המסורים שלנו הרעיפו עליה תשומת לב וחיזוקים ושמחת החיים החלה לחזור אליה. מדובר בכלבה מחונכת שמגיבה לפקודות ונהנית לשחק עם חברים אחרים על ארבע. אי אפשר להאשים אותה בכך שלוקח לה כמה רגעים להיפתח אל מול מישהו שהיא לא מכירה, אבל מי שיגלה סבלנות ויאמץ אותה, יזכה בכלבה נאמנה עם לב ענקי שתאהב בלי תנאים, תתמסר ותמיד תוקיר תודה.

שאול - כלב לאימוץ - אגודת צער בעלי חיים בישראל

שאול החמוד נמסר אלינו כגור צעיר וגדל באגודה. כיום הוא שועלון לבן ועדין בגודל בינוני בן שנה, כלב מתוק ושקט שרק רוצה לשחק עם חברים. הוא מעט ביישן לאנשים שהוא לא מכיר, אבל נפתח תוך כדי משחק וליטופים. הוא מסתדר נהדר עם כלבים, אוהב לרוץ, אבל יודע גם להעסיק את עצמו ולמצוא לו פינה שקטה ללעיסת מקל.

עמנואלה - כלבה לאימוץ - אגודת צער בעלי חיים בישראל

עמנואלה היא כלבת רועים מעורבת בת 11 חודשים, עדינה ושקטה. היא הגיעה אלינו בינקותה ביחד עם אמה ושלושת אחיה. כולם אומצו והיא נותרה מאחור כשהיא לא מכירה את העולם שממתין לה מחוץ לאגודה. מדובר בכלבה צעירה, מתוקה, אנרגטית ומלאה בשמחת חיים. היא חברותית ומסתדרת עם כל הכלבים, אך לוקח לה קצת זמן להיפתח לאנשים שהיא לא מכירה, ואז היא מראה את כל הקסם המיוחד שלה. היא זקוקה לבעלים סבלניים שיכירו לה את העולם, ויזכו בכלבה מקסימה, רגישה ואוהבת. צילום: מאיה סיני

דנוור - כלב לאימוץ - אגודת צער בעלי חיים בישראל

דנוור הוא כלב קשוב ונבון שבקרוב יגיע לגיל שנה והוא ממש היה רוצה לחגוג בבית אוהב עם בעלים מפנקים. מדובר בכלב מעורב, גדול פיסית וחזק, אך עדין ובוגר בנפשו, שמסתדר עם כלבים אך אוהב את השקט שלו. יש לו לב ענק, מה שהפך אותו לחבר "טיפולי", כשהוא מלווה ברוך ובעדינות את הכלבים החדשים ואת המתנדבים. הוא זקוק לבעלים עם ניסיון בחינוך שיעבדו אתו על הטריטוריאליות ויזכו בחבר נהדר ורגיש. צילום: מאיה סיני

באגודה נמצאים בכל עת עוד המון כלבים וחתולים שממתינים לפגוש את הבעלים שיעניקו להם בית חם ואוהב. אמצו כלב או חתול מאגודת צער בעלי חיים בישראל ותזכו בחבר אוהב שיכניס לחייכם המון שמחה ואושר.

לאימוץ – בואו לאגודה שברחוב הרצל 159 בתל אביב.

להתנדבות – בואו להדרכת מתנדבים שמתקיימת באגודה מדי יום שלישי בשעה 16:00 ובימי חמישי בשעה 11:00.

לפרטים נוספים, התקשרו: 4553*.