קורבן פסח

חג הפסח מביא עמו גם גל אכזרי של נטישות בעלי חיים. האגודה מציעה שירותי פנסיון במחירים נוחים וממליצה לנצל את ימי החג לאימוץ אחראי של בעלי חיים

היציאה מעבדות לחירות היא אחד מסמליו הבולטים של חג הפסח, אולם עבור בעלי חיים רבים משמעות החג הפוכה לגמרי. מדי שנה חוזרת על עצמה התופעה העצובה של נטישת כלבים וחתולים רבים סמוך לחג, וזאת לאחר שליוו את בעליהם באהבה ובנאמנות תקופה ארוכה. הוסיפו לכך את העובדה כי בעונת האביב נולדים המוני גורים לחתולים חסרי בית ולחתולות בית לא מעוקרות, והתוצאה היא מכלאות עמוסות בבעלי חיים המתחננים לבית חם.

מדוע ננטשים הכלבים והחתולים דווקא בפסח? ההסברים הבולטים, הניתנים על ידי הבעלים המוסרים את מי שהיו עד לא מכבר חבריהם הטובים ביותר, כוללים מגוון תירוצים: שיפוצים, מעבר דירה, מחסור בזמן או חופשה, והרושם הנוצר הוא כי עם הניקיונות, ארגון הבית וביעור החמץ, מסולקים גם בעלי החיים.

האגודה, שמדי שנה קולטת עשרות בעלי חיים בתקופת החג, מבקשת להזכיר לציבור כי פנסיון הכלבים והחתולים שלנו ישמח לשמור על בעלי החיים עד לשובם של בעליהם מחופשת החג, וזאת במחירים ידידותיים. למתחבטים ברעיון להוסיף למשפחה חבר חדש על ארבע, אנו ממליצים לנצל את ימי החופש ולהגיע אלינו. צוות יועצי האימוץ שלנו ישמח לסייע לכם בבחירת החבר המתאים ביותר במסגרת תהליך האימוץ האחראי הנהוג באגודה.

כתבתה של רחלי אפרים מתוך מבט, מהדורת החדשות של הערוץ הראשון, ששודרה ב-26.03.2014.

 

לצפייה בבעלי החיים המועמדים לאימוץ לחצו כאן.