המרדף

שערורייה: לאחר חמש שעות של מעקב נציגי האגודה אחר סוס סובל והתעלמות הרשויות, הסוס האומלל הוחרם ויעבור שיקום באורוות האגודה

כיצד קורה שסוס סובל הנתון תחת התעללות מתמדת מסתובב ברחובות תל אביב ועובד בפרך במשך שעות בניגוד לחוק, וכל זאת מבלי לקבל את סיוע הגורמים האחראים – עיריית תל אביב ומשטרת ישראל?

ביום רביעי, 19.6.2013, בשעה 14:30 התקבלה פנייה במוקד האגודה, שעיקרה דיווח על סוס רתום לעגלה עמוסה בברזלים. נציג האגודה יצא למקום ובמשך כחמש שעות ערך מרדף אחרי הסוס ברחבי תל אביב, כאשר במקביל נציגי האגודה מתקשרים ללא הרף למשטרה ולמוקד העירוני של עיריית תל אביב, מדווחים על מיקומו המשתנה של הסוס, אך זוכים בתחילה להתעלמות ומאוחר יותר להבטחות שווא בדבר פקחים שיגיעו למקום.

מרדף בן חמש שעות אחרי הסוס ברחבי תל אביב
מרדף בן חמש שעות אחרי הסוס ברחבי תל אביב

גם פניות לווטרינר העירוני, ד"ר צבי גלין, נענו רק כעבור למעלה משעה. בסופו של דבר, לאחר כמעט חמש שעות שבהן נציג האגודה עקב אחר הסוס, הגיעו למקום פקחי העירייה ונציגי המשטרה והחרימו את הסוס מבעליו המתעללים.

הסוס נתון תחת התעללות מתמדת ועובד בפרך בניגוד לחוק
הסוס נתון תחת התעללות מתמדת ועובד בפרך בניגוד לחוק

הסוס האומלל הובא בקרון מיוחד לאורוות האגודה, שם עבר בדיקה וטרינרית אשר העלתה כי הוא נמצא בתת-תזונה וסובל מחבלות ומפצעים אשר נגרמו מהקשירה לעגלה וממכות השוט הנמרצות שקיבל. המשקל הכבד שסחב במשך תקופה ארוכה גרם לפגיעה קשה ברגליים, בעיקר האחוריות, והתגלו בהן דלקות ובצקות. עוד התגלו פגיעה בשרירים הגורמת לחוסר יציבות של הסוס, פרסות שהוזנחו במשך תקופה ארוכה וטלפיים הזקוקות לטיפול ארוך.

כעת צפוי לסוס תהליך שיקום ארוך, הכרוך בהוצאות כספיות גדולות על טיפולים רפואיים ומזון איכותי הצפויות להגיע לאלפי שקלים. המעוניינים לסייע לסוס האומלל בתהליך השיקום, מוזמנים להרים תרומה, קטנה כגדולה בעמוד התרומות של האגודה או בטלפון 4553*.

לא נותר לנו אלא להביע צער על כך שהרשויות אינן עושות את עבודתן ומתעלמות מגורלם הקשה של בעלי החיים הסובלים, ולקוות כי בעקבות מקרה מצער זה ייערכו בהן בירורים ועובדיהן יעודכנו בנוגע לנהלים הרלוונטיים לטיפול במקרים הנוגעים לבעלי חיים במצוקה.

לקריאת מכתב שנשלח על הנושא לעיריית תל אביב ומגולל את השתלשלות האירועים לחצו כאן.