בלה מיה

חתולתה של שחקנית נבחרת ישראל בכדורסל ג'ניפר פליישר הוטסה לבית סבתה וסבה בארצות הברית בסיוע האגודה

ג'ניפר פליישר, שחקנית נבחרת ישראל בכדורסל, גדלה והתחנכה עוד מילדותה בסביבת חתולים. משפחתה גידלה תמיד מספר רב של חתולים וג'ניפר נהגה לשחק איתם ולהאכיל אותם. בימים אלו היא אינה מגדלת חתול בבית בשל נסיעותיה התכופות לצרפת (שם היא משחקת עבור קבוצת "שליזו"), לארצות הברית (לביקור הוריה ומשפחתה) ולארץ (על מנת לייצג אותנו נאמנה על המגרש במדי נבחרת ישראל).

בזמן שג'ניפר שהתה בארץ וממש לפני עזיבתה לצרפת, היא ביקרה אצל חברה בעיר כפר סבא. יללות חתול הסבו את תשומת ליבה, ולאחר שחיפשה אחר הקול היא מצאה גורת חתולים טריקולרית חמודה, שהמשיכה לעקוב אחריה ברחבי העיר. ג'ניפר רצתה לקחת איתה את גורת החתולים, אך מכיוון שעמדה לעזוב את הארץ היא נמנעה מלעשות כך. יום למחרת שבה ג'ניפר לכפר סבא, כשגורת החתולים נמצאת במחשבתה. לאחר שהיא מצאה את החתלתולה היא החליטה כי היא אינה יכולה להשאירה ברחוב ולקחה אותה. לדבריה של ג'ניפר, מדובר בגורת חתולים מיוחדת. "היא לא כל כך יפה למראה, אך יש לה אישיות מדהימה וחברותית והחלטתי לקרוא לה בלה", סיפרה ג'ניפר.

במהלך שלושת הימים הבאים ניסתה ג'ניפר למצוא לגורת החתולים בית מאמץ, אך לא הצליחה. בינתיים השתיים התקרבו והתחברו, כשהגורה הולכת אחרי ג'ניפר לכל מקום ואף ישנה במיטתה. כאשר הגיע יום הטיסה ולא נמצא לבלה פיתרון, הביאה אותה ג'ניפר לאגודת צער בעלי חיים בישראל. בלה לא עזבה את מחשבותיה של ג'ניפר והיא המשיכה לחפש עבורה בית גם מחוץ לגבולות ישראל.

לתדהמתה של ג'ניפר, החתול של סביה המתגוררים בקליפורניה בדיוק נפטר והם הביעו עניין באימוצה של בלה. ג'ניפר יצרה קשר עם אנשי האגודה, שלאחר בירורים שונים החלו בהכנות לשליחתה של בלה לארצות הברית. כיוון שמדובר בפרוצדורה ארוכה, הכוללת המתנה של שלושה חודשים לצורך בדיקות דם ומתן חיסונים, שהתה בלה בפנסיון החתולים של האגודה וזכתה לפינוקים מצד הצוות.

בלה בביתה החדש בארצות הברית
בלה בביתה החדש בארצות הברית

השבוע הסתיימה תקופת ההמתנה, בלה הוטסה לארצות הברית והגיעה בשלום לביתה החדש בקליפורניה. "ההתאקלמות של בלה היתה מהירה ביותר", מספרת ג'ניפר. "מבחר הצעצועים שקנו לה לא הרשים אותה והיא מעדיפה לבלות את מרבית הזמן דווקא על הברכיים של סבא שלי".