עשרות גורי חתולים ממתינים לבית חם

בחתוליית האגודה נמצאים גורי חתולים שמייחלים לבית חם ואוהב. האגודה קוראת לציבור הרחב לעקר ולסרס את חיות המחמד וכך להקטין את מספר בעלי החיים הנטושים

אביב הגיע, פסח בא, ועמם גם עונת ההמלטות של החתולים. לאגודת צער בעלי חיים בישראל מגיעים בימים אלה עשרות גורי חתולים שנולדים בבתים, מאחר ובעליהן של החתולות לא עיקרו אותן. אחריות הבעלים למצוא בתים לגורים הנולדים בדלת אמותיהם לא תמיד עומדת במבחן המציאות, ולעתים קרובות הם אינם מנסים (או לא מצליחים) למצוא בתים מאמצים לגורים אלה. את התוצאה ניתן לראות בחתולייה של האגודה, שם ממתינים הגורים הנטושים לאנשים טובים שיעניקו להם בית חם.

אנו ממליצים לבעלי החתולים לעקר ולסרס אותם כדי למנוע או לפחות להקטין התרבות בלתי מבוקרת של גורים, שרבים מהם מוצאים את דרכם לרחוב וחיים חיי סבל בלתי נסבלים. עיקור נקבות וסירוס זכרים הם ניתוחים פשוטים המתבצעים בהרדמה כללית וההתאוששות מהם מהירה מאוד. נקבות מעוקרות הופכות לרגועות יותר, אינן מושכות זכרים ואינן מדממות, ואילו זכרים מסורסים הופכים תוקפניים פחות.נטייתם לברוח, לשוטט ולרדוף אחר נקבות מיוחמות קטנה, הם לא מנהלים קרבות עם זכרים אחרים ולא מטרידים את בעליהם ואת הסביבה. חתולים מסורסים מפחיתים את נטייתם לסמן טריטוריה.

העיקור והסירוס מאריכים את תוחלת החיים של חיות המחמד ומשפרים את איכות חייהם (הפחתה משמעותית של הסיכוי לחלות במחלות שונות, וכמו כן נקבות נחלשות מאוד לאחר מספר רב של הריונות). ומעל לכל – בעלים שמעקרים ומסרסים את חיות המחמד שלהם לא צריכים לחפש בתים עבור הגורים שנולדים וכך מונעים התרבות וסבל, גם של הדורות הבאים של בעלי החיים המשוטטים, כי פשוט לא ניתן למצוא בתים מאמצים לכולם.

חשוב לציין כי כל בעל חיים הנמסר לאימוץ באגודת צער בעלי חיים בישראל עובר סירוס או עיקור, ובנוסף לכך המרפאה הווטרינרית של האגודה מבצעת ניתוחים אלה במחירים מסובסדים. לקביעת תור לניתוח עיקור או סירוס אנא התקשרו: 4553*.