עגל הזהב

עגלה בת כמה ימים נמצאה ביער בן שמן והובאה לאגודה. לאחר שניצלה מגורל אכזר היא קיבלה טיפול ראשוני והועברה לחווה אורגנית, שם מצפים לה חיים שלווים

העגלה המתוקה עדנה נמצאה לפני כשבועיים ביער בן שמן על ידי מטיילים. אלה האחרונים התקשרו לאגודה, דיווחו על עגלה צעירה המשוטטת ביער, ואנו שלחנו רכב מיוחד שאסף אותה והביאה אלינו. כיצד הגיעה עדנה ליער? תעלומה. אולם אנו שמחים על ערנותם של המטיילים, שכן ביער היתה עדנה חשופה לסכנות רבות. וטרינר האגודה שבדק אותה קבע כי עדנה בריאה וכי היא בת פחות משבוע ימים. חלב מיוחד הובא על מנת להאכילה, וכעבור מספר ימים העברנו אותה לחווה אורגנית, בה נכונים לה חיים שלווים ומזון נטול רעלים.

עדנה היא מזן של בקר לבשר וסביר להניח שהיתה אמורה להפוך ביום מן הימים חומר גלם לסטייק… אנו באגודה מבינים את רצון האדם לאכול בשר, אולם הדבר לא צריך לסתור אחזקת נאותה בתנאים מתאימים, תוך טיפול הומאני של בעלי חיים במשק הבשר. בתעשייה זו עוברים בעלי חיים רבים מסכת התעללות והתאכזרות, וכמי ששותפים למאבקים נגד מעשים בלתי נחוצים אלה בבעלי חיים, אנו קוראים למגר את התופעה ומבקשים להפסיק לצרוך בשר עגל חלב.

עגלים אלה מוחזקים בכלובים צרים, בהם נשללת מהם כל יכולת תנועה, וזאת על מנת למנוע פיתוח שרירים ולקבל בשר רך. כך עומדים העגלים באופן תמידי במשך חודשים ומפוטמים ללא הרף, עד שגודלם אינו מתאים עוד לתא והם אינם מסוגלים אפילו ללקק את עצמם בלשונם. הם מוזנים במזון דל שמטרתו עמידת צבע בשרם בסטנדרטים הקולינריים המבוקשים, אולם מזון זה פוגע בהם פגיעה קשה וגורם למחלות במערכת העיכול.

כיממה לפני השחיטה מובאים העגלים לבית המטבחיים, שם כולאים אותם בצפיפות איומה ללא מזון ומים ונותנים להם להתבוסס בצרכיהם. כאשר מגיעה שעתם הם מובלים בעזרת שוקים חשמליים ומכות אלה בראשם, כשהם מפוחדים וחסרי אונים. מי שיביט במראות יכול להתבלבל ולחשוב כי אלה פרות בוגרות, אך למעשה אלה עגלים מעוותים גנטית שגודלו כך על מנת להשמינם תוך פיתוח החזה והזרועות. גם גורלם של העגלים המיובאים דומה, שכן בשר עגלים מיובא אינו מגיע בדרך כלל באריזות אטומות, אלא במצב חי ונושם. עגלים אלה מגיעים במכלאות על גבי ספינות בתנאי צפיפות קשים וכמעט בלי מים ומזון, ובצורה אלימה מורדים מהספינות ומובלים לשחיטה.