נשארים מאחור

תופעה: כלבים וחתולים רבים ננטשים בעונת הקיץ כאשר בעליהם נוסעים לחו"ל, בבתי מחסה לחיות מחמד או ברחוב

מדי קיץ, כאשר מתחיל החופש הגדול ואנשים רבים יוצאים לנופש או מנצלים את חופשת הקיץ למעבר לחו"ל, ננטשים גם בעלי חיים רבים. לצערנו, במקום לעשות מאמץ ולקחת את בעלי החיים אתם או לנסות ולמצוא להם סידור מתאים, לא פעם בוחרים הנופשים בפתרון הקל ביותר ונוטשים את בעלי החיים שלהם. במקרה הטוב בעל החיים ננטש באחת העמותות, תוך תקווה שמשפחה חדשה תאמץ אותו במהירות, ובמקרים אחרים, הכלבים והחתולים, שעד כה היו רגילים לחיות בבית חם ואוהב והרגישו כחלק בלתי נפרד מהמשפחה, נזרקים לרחוב.

באפי, טרייר מעורב בן חצי שנה, נמסר לאגודה בעקבות נסיעת בעליו לחו"ל
באפי, טרייר מעורב בן חצי שנה, נמסר לאגודה בעקבות נסיעת בעליו לחו"ל

הטסת בעלי חיים לחו"ל היא תהליך מורכב, כאשר לכל מדינה יש חוקים שונים ודרישות ספציפיות לגבי הכנסת חיות מחמד לתחומה; חלק מהמדינות מחייבות הסגר לתקופה לא קצרה, אחרות דורשות בדיקות שיש לבצע לפחות שלושה חודשים לפני הנסיעה, ובנוסף לכל אלה לכל חברת תעופה יש כללים לגבי אופן הטסת בעל החיים.

כאשר מדובר במעבר לחו"ל, מומלץ להיערך מבעוד מועד להטסת בעל החיים. במידה והדבר אינו מתאפשר מסיבות שונות, האגודה תקלוט את בעל החיים, אולם אנו ממליצים בחום לבעלים לנסות ולמצוא בעצמם בית מתאים, וזאת על מנת לוודא בעצמם כי בעל החיים נמצא בידיים טובות וגם לשמור על קשר עם המשפחה המאמצת. פרטים על אודות הטסת בעלי חיים לחו"ל ניתן למצוא באינטרנט ובחברות התעופה השונות בהתאם ליעד הנסיעה. בנוסף קיימות חברות המתמחות בתחום, אשר ניסיונן יכול להקל על התהליך ולחסוך זמן יקר.

לנוסעים לנופש בארץ או בחו"ל, אנו ממליצים להיעזר בשירותי הפנסיון שלנו, אשר יארח בשמחה את חיות המחמד שלהם במחירים מוזלים. בפנסיון האגודה לכל בעל חיים תא מיוחד משלו, והצוות המנוסה מעניק לבעלי החיים הרבה תשומת לב ושלל פינוקים. בנוסף, הפנסיון נמצא תחת השגחה צמודה של הווטרינרים שלנו, אשר בודקים מדי יום את בעלי החיים. לפרטים נוספים ניתן להתקשר: 4553*.

מיקה, כלבת גולדן מעורבת בת שנה, ממתינה לבעלים חדשים לאחר שמשפחתה נסעה לחו"ל
מיקה, כלבת גולדן מעורבת בת שנה, ממתינה לבעלים חדשים לאחר שמשפחתה נסעה לחו"ל