כתב טביעה

מבצע חילוץ: ניצלו חייה של כלבה שנפלה למאגר מים מזוהמים. הכלבה הובאה לאגודה ונמצטת תחת השגחה וטרינרית

כלבים רבים אוהבים להשתכשך במים, ואין ספק כי הימים החמים מזמינים טבילה מהנה ומצננת, אולם כלבת הלברדור הנטושה בת השמונה, שכנראה היתה צמאה מהחום הכבד ורצתה לשתות, נקלעה בעל כורחה למלכודת ללא מוצא. למרבה השמחה, חייה ניצלו הודות למבצע חילוץ מוצלח נוסף של אגודת צער בעלי חיים בישראל.

השבוע התקבלה במוקד האגודה קריאה מאבשלום כהן מקבוצת יבנה, על אודות כלבה, הלכודה בתוך בריכת מאגרי ביוב אשר נמצאת בשטח חקלאי ומשמשת להתפלת מים מזוהמים לצורכי חקלאות. כמו במקרים רבים נוספים, גם כאן מי שהיה אמור לסייע לכלבה היא הרשות המקומית, אולם באיגוד ערים אשדוד מסרו לכהן כי הם אינם יכולים לעזור והפנו אותו לאגודת צער בעלי חיים בישראל.

מחלץ האגודה יצא מיד למקום וגילה כי דפנות הבריכה מכוסות בניילון חלק, והכלבה ששוחה בבריכה ומחזיקה את ראשה מעל המים בשארית כוחותיה אינה מסוגלת לחלץ את עצמה החוצה. באמצעות חבל שהביא עמו, המחלץ קשר קצה אחד לגופו, ולאחר כשעה של ניסיונות הצליח לבסוף לכרוך את קצהו השני של החבל על גופה של הכלבה ולמשות אותה מהמים המזוהמים והמסוכנים. על פי רמת התשישות של הכלבה, נראה כי היא היתה לכודה במאגר לפחות משעות הבוקר ואולי אף מאתמול, ואם לא היו מגיעים אליה בזמן, סביר כי היתה מוצאת את מותה בסבל.

הכלבה הועברה באופן מידי למרפאה הווטרינרית של האגודה, שם עברה אמבטיה רפואית, הכוללת טיפול במים עם חומר להרגעת העור וטיפול נגד פרעושים וקרציות. וטרינרית האגודה ד"ר איה פרי דיווחה כי הכלבה נמצאת תחת השגחה רפואית וכי בבדיקה שערכה לה התגלו בלוטות לימפה מוגדלות, דבר העלול להעיד על קדחת קרציות וכן גידולים נוספים, אשר רק לאחר בדיקות מעבדה ניתן יהיה לקבוע אם הם סרטניים. בנוסף סובלת הכלבה גם ממחלת עור הנקראת דמודקס.

הכלבה האומללה לא נושאת על גופה שבב, ונראה כי ננטשה על ידי בעליה. אנו מקווים כי לאחר שתתאושש נמצא משפחה מתאימה ואחראית לגדל אותה.

ברצוננו להודות לאבשלום כהן על ערנותו ועל התעקשותו לסייע לכלבה ולחלץ אותה. האגודה מעודדת את הציבור בישראל להיות ערני לסבלם של בעלי החיים ולבטח לא לנטוש אותם ולהשאירם לחסדי המזל. חשוב להבין כי בעלי החיים זקוקים לנו ואינם יכולים להסתדר בלעדינו, ולכן עלינו לגלות אחריות לביטחונם. אם נתקלתם בבעל חיים הנמצא במצוקה, אנא אל תתעלמו והתקשרו למוקד האגודה: 4553*.