יום באגודת צער בעלי חיים בישראל

סרט דוקומנטרי, שצולם במסגרת החוג לקולנוע וטלוויזיה של אוניברסיטת תל אביב, ממחיש כיצד נראה יום שגרתי באגודה

כיצד נראה יום שגרתי באגודה? ומי האנשים מאחורי הקלעים שמטפלים בכל הכלבים והחתולים הנטושים? שאלות אלה העסיקו את ולרי ואש נמנוב, כאשר החליט לצלם באגודה סרטון דוקומנטרי במסגרת לימודיו בחוג לקולנוע וטלוויזיה של אוניברסיטת תל אביב בקורס בהנחיית ראובן הקר.

לדברי נמנוב, "ההנחיות היחידות היו לצלם 'תרגיל מקום', והחלטתי לנצל את התרגיל כדי לראות כיצד מתנהל מקום כזה ומי האנשים שעומדים מאחוריו. שמחתי לגלות שזה מן אי כזה בתוך תל אביב, ובעיני חבריי הסטודנטים זה נראה כמו חלק מקיבוץ. לצערי לא יכולתי להכניס לסרט את כל החומרים שצולמו, ביניהם מחלקות שונות ופעילויות נוספות שהאגודה עושה ואנשים רבים לא מודעים אליהן".

בסרט מצולם כלב פצוע שנאסף ברחוב על ידי עוברי אורח לאחר שכנראה נפגע בתאונה. הוא טופל במרפאה הווטרינרית שלנו ולשמחתנו בעליו הגיעו לחפש אותו, ולקחו אותו בחזרה הביתה לאחר שהוא שובב וקיבל את כל החיסונים הדרושים.

בסרטון: אינה גריננקו, שמטפלת באהבה ובמסירות בכלבים שנאלצים לשהות בהסגר (כלבים שנמצאו משוטטים ללא שבב, והחוק מחייב אותנו להחזיקם בהסגר למשך 30 יום כדי לשלול מחלות מסוכנות וכדי לתת לבעליהם הזדמנות למצוא אותם), מספרת על עבודתה ועל הגורים הרבים שנולדים בבית ונזרקים לרחוב. וטרינרית האגודה ד"ר איה פרי מספרת על סורא, גור צעיר שהגיע פצוע באורח קשה ועובר שיקום ובקרוב אנו מקווים כי יהיה מוכן לצאת לבית חם ואוהב. ואילו הכלב לוקי, שגדל אצל משפחה מאז שהיה גור ונמסר אלינו ביום הצילומים, מצא בית מאמץ כעבור מספר ימים.

אנו רוצים להודות לולרי ולצוות הצילום על הסרטון המרגש:
צילום: גיל שרון
סאונד: מעיין גוטרמן
בימוי ועריכה: ולרי ואש נמנוב