חוק וסדר

שיתוף פעולה מיוחד: צוערי קצונה ממשטרת ישראל עוברים השתלמות באגודה במטרה להכיר מקרוב את חוק צער בעלי חיים ומשמעויותיו, לשפר את אכיפת החוק ולהפחית מקרי התעללות

במטרה לשפר את אכיפת חוק צער בעלי חיים ולהפחית במידה ניכרת את כמות מקרי ההתעללות בבעלי חיים, הושק לאחרונה שיתוף פעולה מיוחד בין אגודת צער בעלי חיים בישראל לבין משטרת ישראל.

במסגרת הפרויקט הראשון מסוגו בארץ, צוערי קצונה הלומדים במכללת השוטרים בבית שמש, עוברים במתחם אגודת צער בעלי חיים בישראל השתלמות מיוחדת, שמטרתה לחזק את הזיקה של קציני המשטרה העתידיים לנושא צער בעלי חיים.

במהלך ביקורם באגודה לומדים הקצינים לעתיד אודות חוק צער בעלי חיים, שאגודת צער בעלי חיים בישראל הביאה לחקיקתו בשנת 1994. על פי חוק זה, פגיעה והתעללות בבעל חיים או נטישתו הן עבירה פלילית והחוק מגדיר את מנגנוני האכיפה לנושא. כמו כן לומדים הצוערים אודות האגודה הוותיקה, שבימים אלה מציינת 90 שנות פעילות, ועורכים במקום סיור, שבמהלכו הם מכירים מקרוב את בעלי החיים בבית המחסה ומטיילים עם הכלבים הנטושים, שחלקם סבלו מהתעללות ומהזנחה.

לדברי יניב עובדיה מהמחלקה לחינוך להומאניות של האגודה, "אנו מקווים כי השילוב של הטמעת עיקרי חוק צער בעלי חיים בקרב צוערי הקצונה של המשטרה, ויצירת קשר רגשי בינם לבין בעלי החוסים באגודה, יחזק את זיקתם של השוטרים לנושא הכאוב של צער בעלי חיים במדינת ישראל, ויביא לאכיפה משופרת יותר של החוק ולהפחתה משמעותית של מספר מקרי ההתעללות בבעלי החיים".