הגודל לא קובע

גם בעלי דירה קטנה יכולים לאמץ כלב גדול ולחיות איתו באושר, כל עוד הם מספקים לו את כל צרכיו ומוציאים אתו מספיק אנרגיה

מאת נעמה רולניק, יועצת אימוצים באגודה ומאלפת כלבים

 

הגודל לא קובע? לפחות במקרה הזה, הכוונה היא לגודל הדירה ביחס לגודל הכלב שאותו רוצים לאמץ.

למעלה מארבע שנים אני יועצת אימוצים באגודת צער בעלי חיים בישראל ומאלפת כלבים, ואין ספור פעמים שמעתי את המשפט "יש לי דירה קטנה ולכן אני מחפש/ת כלב קטן". לא שחלילה יש לי משהו נגד כלבים קטנים, רק שלצערי יש המון כלבים מדהימים, רגועים, עדינים ומקסימים, שכל חטאם הוא שנולדו בגודל ה"לא נכון".

כלב זקוק להוצאת אנרגיה וזה נכון שכלב גדול לרוב זקוק לטיולים ארוכים יותר, אבל כל עוד מספקים את כל צרכיו הוא יכול לחיות בשמחה רבה גם בדירת חדר קטנה. כלב מאושר ומאוזן הוא כלב שמוציא מספיק אנרגיות, כלב שמספקים את צרכיו על ידי משמעת ועבודה נכונה. גם אם אתם גרים בדירה קטנה, כל עוד הדברים האלה יתממשו תוכלו ליהנות מכלב שמח, מאוזן ורגוע שאין שום סיבה שיהרוס את הבית או ירגיש כלוא ומסכן.

בנוסף, יש דברים אחרים שצריך לקחת בחשבון כשמאמצים כלב גדול, כמו למשל הוצאות כלכליות גבוהות יותר, שנובעות מכמות האוכל, הבדל במחיר החיסונים והטיפול למניעת פרעושים וקרציות. כמו כן חשוב לקחת בחשבון את רמת האנרגיה של הכלב ואת הזמן שיש לכם להשקיע בטיולים ובאילוף, וכמובן את העובדה שאם מדובר במשפחה עם ילדים קטנים, הם לא יוכלו לטייל עם הכלב.

אצלנו באגודת צער בעלי חיים בישראל יש כלבים גדולים ומדהימים שנמצאים כבר המון זמן במכלאות, בעיקר כי אנשים נרתעים מלגדל אותם בדירה. אני קוראת לכל אותם אוהבי הכלבים הגדולים לבוא ולאמץ אותם, להעניק להם טיולים, חום ואהבה, וליהנות מחבר נאמן לכל החיים.