דג מחיר

האגודה הגישה תלונה נגד קופת חולים מאוחדת על התעללות בבעלי חיים, לאחר שעובדי הקופה החליטו להעניק לכל ילד שיתחסן נגד חצבת דג זהב בכוסית לבדיקת שתן

בזמן שמספר הגילויים של מקרי החצבת בארץ עולה, בקופת חולים מאוחדת בעיר ירושלים, שבה שיעור ההתחסנות נמוך מהממוצע, חשבו על פתרון יצירתי לעידוד התושבים להתחסן נגד המחלה המסוכנת. ילדים שהגיעו להתחסן קיבלו מידי הצוות המטפל מתנה – דגים בתוך כוסיות של בדיקות שתן. בקבוצת הווטסאפ של העובדים הביעו שביעות רצון מהמהלך וכתבו: "חלוקת דגי זהב לכל מתחסן – והילדים סוף סוף מגיעים".

המידע על המהלך השיווקי האכזרי הגיע לאגודה, אשר שנים ארוכות קוראת לציבור לאמץ חיות מחמד באופן אחראי. באגודה מכירים היטב את התופעה שבמסגרתה חיות מחמד מגיעות לידיים חסרות ניסיון וידע טיפולי. הדבר בולט במיוחד בקרב ילדים המקבלים לידיהם (או רוכשים בסכומים נמוכים) בעלי חיים כגון דגים ומכרסמים, בדרך כלל ללא אישור או ידיעת ההורים. הם אינם יודעים כיצד לספק את צורכיהם של בעלי חיים אלה, אינם מעניקים להם תנאי גידול נאותים ובמרבית המקרים בעל החיים סובל כשאינו זוכה לטיפול הולם ואינו מאריך ימים. מקרה זה והמסר שהוא מעביר חמורים עוד יותר, כאשר בעלי חיים חסרי ישע ניתנים כפרס, והוגי הרעיון כנראה לא חשבו על השלכותיו.

האגודה פנתה למשרד החקלאות בבקשה להתערב באופן מידי ולעצור את ההתעללות, ובעקבות התלונה קופת החולים הפסיקה את המהלך.