דגל בשירות החילוץ

ציפור פשוש שנקלעה ללובי חברת מוביילאקסס שוחררה לחופשי באמצעות דגל על ידי מחלץ האגודה

למי שתהה מדוע הורד בשבוע שעבר הדגל של מוביילאקסס מלובי החברה במתחם איירפורט סיטי, התשובה היא ציפור פשוש, שניצלה הודות לתושייה של מנהל ה-IT ואבטחת המידע של החברה ומחלץ של אגודת צער בעלי חיים בישראל.

ביום שני השבוע הגיעו עובדי הבניין לעבודה ונתקלו בציפור פשוש, שנכנסה בטעות לחלל הלובי ונכלאה בו ללא יכולת לצאת החוצה. הציפור האומללה התעופפה לה בחלל הלובי, תוך שהיא נתקלת בשמשות, כשאיש לא יכול לעזור לה. עובדי חברת מוביילאקסס התקשרו למספר לוכדי ציפורים ולארגונים שונים ונתקלו בסירובים מצד כולם להגיע ולחלץ את הציפור. לאחר קבלת כל הסירובים, החליט אחד מעובדי החברה ליצור קשר עם אגודת צער בעלי חיים בישראל, ששלחה למקום מיד מחלץ בעל ניסיון במקרים כגון אלה.

למחלץ האגודה הצטרף ניר סופר, מנהל ה-IT ואבטחת המידע של החברה, ובמשך שעתיים ניסו השניים לעייף את הציפור על מנת שיצליחו לתפוס אותה. בסופו של דבר החליטו השניים להוריד את דגל החברה ולהשתמש בו לצורך חילוץ הציפור. בעקבות השימוש בדגל המתנופף בלובי החילוץ הסתיים בהצלחה ולאחר שהציפור נבדקה ונמצאה בריאה היא שוחררה.

מחלץ האגודה מסר כי הפשוש היתה תשושה ועייפה מאוד, אך מעבר לכך היתה במצב טוב. לדבריו, ציפורי הפשוש חיות באזורים סבוכים ולא במקומות פתוחים ולכן, ככל הנראה, היא נקלעה לתוך לובי הבניין. אילולא החילוץ סביר להניח שהיא היתה מתה מאפיסת כוחות ומהלחץ שבו היתה נתונה.