שלום, חבר

כולנו כואבים את לכתו בטרם עת של חברנו האהוב יהודה גורודיסקי, אשר ליווה את האגודה וטיפל בבעלי החיים החוסים בה במסירות ובאהבה בארבעים השנים האחרונות

היום מרכינים כל עובדי האגודה, פעיליה ומתנדביה את ראשם לזכרו של אדם יקר, אשר ליווה אותנו במשך למעלה מארבעים שנה – יהודה גורודיסקי שהלך לעולמו בטרם עת. הוא הובא למנוחות היום בצהריים בבית העלמין ברחובות.

יהודה, שכונה בפי חבריו "יודי", נולד בשנת 1950 למשפחת גורודיסקי הידועה, מראשי המתיישבים במושבה רחובות. הוריו, נעמי ויורם, גידלו אותו באהבה והנחילו לילד בעל הצרכים המיוחדים כבר מגיל צעיר את הרגישות כלפי בעלי חיים ואת החמלה כלפי החלש.

בתחילת שנות העשרים שלו הצטרף יהודה לצוות העובדים במקלט הראשון של האגודה ברחוב סלמה בתל אביב. יהודה טיפל במסירות בעשרות החמורים והסוסים שהגיעו אל אורוות האגודה, אשר באותה תקופה שימשו עבור רבים ככלי רכב ונזנחו באכזריות כאשר כוחותיהם אזלו. בהמשך סייע יהודה בחילוץ בעלי חיים במצוקה, וכל תושבי אזור תל אביב וחולון הכירו את האיש החייכן, אשר נהג לרכוב על אופני תלת-אופן ולאסוף בעלי חיים פצועים ולהביאם לחוף מבטחים במקלט האגודה.

יהודה גורודיסקי
יהודה גורודיסקי

מאז עברה האגודה למשכנה הנוכחי ברחוב הרצל בתל אביב, התמסר יהודה לטיפול בסוסים ובחמורים שסבלו מהתעללות ומהזנחה ועברו שיקום באורוות האגודה. מדי יום היה מגיע לעבודה, ושמחת החיים שלו, צחוקו המתגלגל וגישתו האופטימית הפכו לחלק בלתי נפרד מהווי המקום.

יהודה היה העובד הוותיק ביותר באגודה. למעלה מארבעים שנים, מאז תחילת שנות השבעים ועד היום, הוא ליווה את צוות העובדים והמתנדבים והכיר את עשרות אלפי בעלי החיים השונים אשר חסו במקום לאורך השנים. לפני חודש חגגנו עם יהודה בשמחה גדולה את יום הולדתו ה-65 והענקנו לו תעודת הוקרה על תרומתו ארוכת השנים למען בעלי החיים. מותו הפתאומי היכה בתדהמה את כולנו.

אנחנו אוהבים אותך, יהודה. זכרך יהיה בלבנו לעד.