עיקור וסירוס

הפתרון ההומאני לבעיית ההתרבות הבלתי מבוקרת של בעלי החיים, המקובל על ארגונים לרווחת בעלי חיים בכל העולם, הוא עיקור וסירוס. הליכים רפואיים אלה מתבצעים בהרדמה מלאה וההתאוששות מהם מהירה מאוד

אנו, העוסקים ברווחת בעלי החיים, מתמודדים מדי יום עם בעיית ריבוי היתר של כלבים וחתולים חסרי בית. לצערנו, מספר האנשים המאמצים חיות מחמד קטן בהרבה ממספר בעלי החיים הנטושים. התוצאות הן התפוצצות אוכלוסין במכלאות, שהייה ארוכה של בעל החיים בכלוב, המתת חסד או חיים מלאי סבל ברחוב.

על פי הערכות, בכל שנה ננטשים בישראל עשרות אלפי כלבים. חלקם מובאים לעמותות ולכלביות השונות וחלקם ננטשים ברחוב. בנוסף להם חיים ברחוב למעלה משני מיליון חתולים המתרבים בצורה לא מבוקרת. למרות שיש מי שרואה בהם חלק מהאקולוגיה העירונית, איכות חיי החתולים ברחוב ירודה. אנו מאמינים שמקומם לא ברחוב, אבל כיוון שאנחנו, בני האדם, בייתנו אותם, עלינו לשאת באחריות עליהם, ולהתמודד באופן מעשי עם הפגיעה שנוצרה ביכולת שלהם לשרוד כתוצאה מביוּת זה.

החיים ברחוב: כלבה או חתולה אחת, המתרבה באופן לא מבוקר, יכולה להמליט פעמיים בשנה. בתוך שנים ספורות ימליטו היא וצאצאיה אלפי גורים. רבים מהם ננטשים ואחרים מושלכים באכזריות לרחוב, שבו הם חשופים לסכנות רבות: חשיפה לשמש ולקור, רעב, מחלות מידבקות קטלניות, פציעות ושבירות כתוצאה מתאונות דרכים או מקרבות, התעללות על ידי בני אדם אכזריים, הרעלות ועוד. אפילו חתכים קטנים או פצעים חודרניים קלים יכולים להפוך לאינפקציות משתוללות ולפצעים מוגלתיים, וללא טיפול רפואי הולם יובילו למוות בייסורים.

אחריות אישית: בעלים שאינם מעקרים ומסרסים את חיות המחמד שלהם מתקשים למצוא בתים מאמצים לגורים שנולדים בביתם. במקרים רבים גורים אלה מופרדים מאמם בגיל צעיר מדי, ומי שמאמץ אותם לא תמיד מבין את האחריות הגדולה הכרוכה בגידולם. בעקבות עשיית צרכים, יללות והרס חפצים, גורים אלה עוברים מיד ליד ולעתים מגיעים לרחוב.
אם אתם מגדלים חתול או כלב, או מאכילים חתולים חסרי בית, אנא דאגו לסרס ולעקר אותם. בנוסף ליתרונות הבריאותיים של ניתוחים אלה לבעל החיים, כך למעשה תסייעו לצמצם את ההתרבות הבלתי מבוקרת ואת סבלם של גורים המתקשים למצוא בית חם.

בעלים שאינם מעקרים ומסרסים את חיות המחמד שלהם מתקשים למצוא בתים מאמצים לגורים שנולדים בביתם
בעלים שאינם מעקרים ומסרסים את חיות המחמד שלהם מתקשים למצוא בתים מאמצים לגורים שנולדים בביתם

ניתוחי עיקור וסירוס: הפתרון ההומאני לבעיית ההתרבות הבלתי מבוקרת של בעלי החיים, המקובל על ארגונים לרווחת בעלי חיים בכל העולם, הוא עיקור וסירוס. הליכים רפואיים אלה מתבצעים בהרדמה מלאה וההתאוששות מהם מהירה מאוד.

יתרונות: לניתוחי העיקור והסירוס יתרונות רבים: תוחלת החיים של בעל חיים מעוקר או מסורס עולה, איכות חייו משתפרת והסיכוי לחלות במחלות שונות מופחת באופן משמעותי. נקבות מעוקרות הופכות לרגועות יותר, אינן מושכות זכרים ואינן מדממות, ואילו זכרים מסורסים הופכים תוקפניים פחות. נטייתם לברוח, לשוטט ולרדוף אחר נקבות מיוחמות קטנה, הם לא מנהלים קרבות עם זכרים אחרים ולא מטרידים את בעליהם ואת הסביבה. חתולים מסורסים מפחיתים את נטייתם לסמן טריטוריה.
בנוסף, בעלים לכלבים מעוקרים ומסורסים משלמים אגרת רישיון שנתית נמוכה יותר, ומעל לכל – בעלים שמעקרים ומסרסים את חיות המחמד שלהם לא צריכים לחפש בתים עבור הגורים שנולדים וכך מונעים התרבות וסבל של הדורות הבאים.

המרפאה הווטרינרית של האגודה מציעה ניתוחי עיקור וסירוס במחירים נוחים, לצד שירותים וטרינריים נוספים. ניתוחים אלה מבוצעים במרפאה מדי יום חול על ידי וטרינרים מנוסים. לקביעת תור לניתוח עיקור או סירוס אנא התקשרו: 4553*.

חשוב לציין כי על פי מדיניות האגודה, כבר עשרות שנים, כל בעל חיים נמסר לאימוץ בבית המחסה שלנו רק לאחר שעבר ניתוח סירוס או עיקור.