עידן היזמות

הפרויקט של עידן: עידן קינן מקליפורניה הכין עבודה על האגודה ואסף תרומות במסגרת פרויקט חינוכי למען הקהילה של בני מצווה בבית ספרו

במשך שנים מעבירה מחלקת החינוך להומאניות של האגודה פעילויות חינוכיות, מתוך הבנה כי המפתח לבניית חברה הומאנית, רגישה וטובה יותר טמון בחינוך דור העתיד. מסיבה זו אנו תמיד מתרגשים כאשר אנו מתבשרים על פרויקטים חינוכיים הומאניים המתקיימים בבתי ספר ובמוסדות שונים.

התנדבות ועשייה חברתית
הפעם רצינו לספר על פרויקט חינוכי שנערך מעבר לים, בו לקח חלק עידן קינן בן ה-12, המתגורר בעמק הסיליקון שבקליפורניה. במסגרת הלימודים בבית הספר היהודי גדעון האוזנר בפאלו אלטו שבקליפורניה, עורכים מדי שנה תלמידי כיתה ז, המציינים את בת ובר המצווה שלהם, פרויקט מיוחד אשר שם דגש על התנדבות ועשייה חברתית. במהלך שנת הלימודים כל תלמיד בוחר בארגון ללא מטרות רווח הפועל בתחום הקרוב ללבו, עושה עבודת מחקר, אוסף כספים ובסיום השנה מציג את הפרויקט ותורם את הכסף לארגון.
לדברי עידן, "אני מאוד אוהב בעלי חיים ולכן בחרתי לפרויקט את אגודת צער בעלי חיים בישראל. המטרה שלי היא למנוע סבל מחיות, ואחת הבעיות הגדולות בישראל היא הסבל של בעלי החיים הנטושים. בנוסף, הבחירה באגודה גם ממחישה את הקשר שלי למדינת ישראל".

הפרויקט של עידן
הפרויקט של עידן

קו הסיום
כאמור, העבודה על הפרויקט החלה בבחירת הארגון, לאחר מכן עידן יצר עמנו קשר, החל לאסוף מידע על העמותה וערך ראיונות עם פעילים. עם סיום התחקיר הכין עידן פוסטר גדול על פעילות האגודה והרצה בפני בני כיתתו על הנושא שבחר. בהמשך החלו עידן וחבריו לשכבה לאסוף תרומות עבור הארגונים השונים באמצעות מכירת עוגות וחטיפים, ארגון מסיבת ריקודים ותחנות הפעלה באירוע פורים.
בשבוע שעבר הגיע הפרויקט לקו הסיום ובבית הספר נערך טקס חגיגי, אשר במהלכו הציג כל תלמיד את עבודתו והעביר לארגון שבחר את התרומות שנאספו. תרומתו של עידן, 850 דולרים, תשמש את האגודה בהפעלת מחלקת הגורייה, שבה נמצאים גורי כלבים בני פחות משלושה חודשים, הזקוקים לטיפול ולהשגחה מיוחדים.

אנו רוצים להודות לעידן מקרב לב על הפרויקט המיוחד שיצר ועל יוזמתו.