לחתולה שלום

חתולה חסרת בית, שהיתה במצוקה במהלך המלטה, חולצה על ידי האגודה ומטופלת במרפאה הווטרינרית

בעקבות פנייה למוקד האגודה על אודות חתולה שנכנסה לארון ברחוב בעיר בת ים ונמצאת בשלבי המלטה כשגור נתקע בצוואר הרחם שלה, יצא מחלץ האגודה למקום. לדברי המתקשרים, הם פנו קודם לכן לעיריית בת ים, שם נאמר להם כי אין ביכולת העירייה והמחלקה הווטרינרית לסייע.

בשל מצבה הרגיש של החתולה, מחלץ האגודה נעזר ברשת מיוחדת על מנת לתפוס אותה והיא הובאה מיד למרפאה הווטרינרית שלנו. הגור שהיה תקוע בצוואר הרחם כבר היה ללא רוח חיים, והחתולה עברה ניתוח עיקור. במשך שבוע היתה החתולה בת השנתיים תחת השגחה וטרינרית, ולאחר שהתחזקה והתאוששה הוא הוחזרה לסביבתה המוכרת בתיאום עם מאכילי החתולים הנוהגים להאכילה דרך קבע.

החתולה בעת ההמלטה מסתתרת בארון נטוש
החתולה בעת ההמלטה מסתתרת בארון נטוש

על פי הערכות, למעלה משני מיליון חתולים חסרי בית חיים ברחובות בישראל. חלקם שייכים לקבוצות מסודרות וזוכים להאכלה קבועה ולעתים גם לסירוס ועיקור, אך מרביתם חיים חיי חרפה וסבל בתנאים קשים תוך מאבק מתמיד על מזון וטריטוריה. הבעיה היא שגם חתולים שכביכול מטופלים וזוכים לקבל מזון על בסיס קבוע חשופים באופן תמידי לסכנות. לא פעם, כאשר הם סובלים מחתכים, דלקות, אקזמות, כיבים, זיהומים או מחלות שונות, נגזר עליהם סבל בל יתואר, וגם אם אנשים בסביבתם מבחינים במצוקתם, לא תמיד הרשויות מגלות אחריות ומושיטות יד לעזרה.

האגודה מבקשת מהציבור לגלות ערנות כלפי סבלם של בעלי החיים. אם נתקלתם בבעל חיים במצוקה אנא התקשרו אלינו: 4553*.