כלב נובח אך גם שמח

פינצ'רים רבים, גזעיים ומעורבים, ממתינים באגודה לבתים חמים. בואו לאמץ אותם ותזכו בחבר נאמן לכל החיים

הפינצ'ר הוא בין הכלבים הנפוצים ביותר בישראל. על פי נתונים שמפרסם המרכז הארצי לרישום כלבים, מדי שנה הוא מופיע באחד המקומות הראשונים ברשימת גזעי הכלבים הפופולריים, ובהתאם, גם אצלנו באגודה ננטשים פינצ'רים גזעיים ומעורבים רבים.

מוצאו של הפינצ'ר בגרמניה ובמקור הוא שימש ככלב שמירה והרתעה. זהו כלב ערני וקשוב, וכשמישהו מתקרב לטריטוריה שלו הוא נובח כדי להעיר את תשומת הלב של בעליו. למרות הפופולריות שלו בקרב הציבור הישראלי, מדובר בכלב שנוי במחלוקת. עבור אנשים רבים הוא הכלב המועדף, ואילו אחרים לא מוכנים אפילו לשקול את האפשרות לאמצו. ואכן, מצד אחד הפינצ'ר הוא בעל ממדים קטנים ואופי נוח. הוא נקי, חברותי, שמח, אוהב לשחק, מצוין עם ילדים ומתאים לדירות קטנות. מצד שני, נטייתו לנבוח ולהתריע כאשר מישהו מאיים על "הלהקה שלו" הוציאה לו שם של כלב רועש שאף עלול לגרום למתיחות עם השכנים.

פינצ'רים ממתינים לבית חם
פינצ'רים ממתינים לבית חם

לאלה המבקשים לאמץ כלב קטן, פעיל ונאמן למשפחתם, אנו ממליצים לוותר על הדעות הקדומות ולהכיר את מוקה, פני, יוסי, אפריל וחבריהם הפינצ'רים הגזעיים והמעורבים, אשר ממתינים באגודה לבתים מאמצים חמים. הם מקסימים, משוועים לחום ולאהבה ויהוו כלבי משפחה מושלמים ומאוזנים לאלה שידאגו להוציא אתם אנרגיה בטיולים ובמשחקים, להכניס משמעת ולהציב גבולות ברורים.

לצפייה בכלבים ובחתולים המועמדים לאימוץ לחצו כאן.