חמסה

צוות האגודה חילץ אותי כשהייתי על סף מוות והחל לטפל בי במסירות. לאט לאט אני מתחזקת ומקבלת אוכל מזין כדי לעלות במשקל, אך תהליך השיקום שלי צפוי להיות עוד ארוך מאוד

חמסה, סוסה בת 7 שנים, נמצאה באזור טייבה כשהיא פצועה ורזה מאוד, ומפאת תשישות התמוטטה ולא היתה מסוגלת לעמוד רגליה. לאחר מאמצים רבים הועלתה חמסה לקרון מיוחד והובלה לאורוות האגודה.

חמסה במקום בו נמצאה - תשושה ואינה מסוגלת לעמוד על רגליה
חמסה במקום בו נמצאה – תשושה ואינה מסוגלת לעמוד על רגליה

לדברי הווטרינר שבדק את חמסה, היא היתה על סף מוות ולולא היו מחלצים אותה סביר כי היתה מתה תוך ימים ספורים. בבדיקה התגלה כי חמסה מיובשת, סובלת מתת תזונה, זקוקה לטיפול בטלפיים המוזנחות ולשיוף שיניים ולטיפול אינטנסיבי בפצע גדול ופתוח באזור הגבנון, שנגרם כנראה משימוש לא נכון באוכף.

תהליך השיקום - אוכל מזין וטיפול בפצעים הפתוחים
תהליך השיקום – אוכל מזין וטיפול בפצעים הפתוחים

על מנת לטפל בפצעיה קיבלה חמסה אנטיביוטיקה ומשככי כאבים וכעת הפצעים מחלימים, אולם האתגר הגדול הנו העלייה במשקל. לשם כך החלה חמסה לקבל מזון מיוחד ותוספים יקרים, אולם בשל מצב השיניים שלה היא התקשתה לאכול. לאחר כמה שבועות שבמהלכם חמסה התחזקה מעט, היא עברה שיוף שיניים וכעת קל לה יותר לאכול. היא מגלה חיוניות גדולה יותר, אך עדיין סובלת מתשישות, מבלה זמן רב ברביצה ותהליך העלייה במשקל צפוי להיות ארוך מאוד.

הפצעים מטופלים באופן אינטנסיבי
הפצעים מטופלים באופן אינטנסיבי

 עדכון: בתום תהליך השיקום אומצה חמסה על ידי חווה פרטית באזור אשקלון.