חיי כלב

כלבים נטושים המושלכים לרחוב חיים חיי סבל וייסורים שסופם, לרוב, ידוע מראש

ביום חמישי בערב, 23 באוקטובר 2008, התקבלה באגודה קריאה טלפונית על כלב משוטט פצוע השוכב בצד כביש בבת ים. נציג האגודה הגיע לאזור התעשייה של בת ים ומצא את הכלב שוכב בצד הכביש כשבטנו מבותרת וחלק מאבריו הפנימיים לפותים סביב רגלו ונוגעים במדרכת הרחוב. סיבת פציעתו היא, ככל הנראה, פגיעת רכב או התעללות קשה על ידי אנשים חסרי רחמים.

הכלב הוכנס לרכב האגודה תוך כדי אנקות כאב ודימום כבד והובא אל המרפאה הווטרינרית. לדברי הווטרינרים, הכלב סבל מאיבוד רב של דם ומזיהום קשה שגרם לו לכאבי תופת. כמו כן הסתבר כי הכלב אינו נושא על גופו שבב אלקטרוני, ולכן בלתי אפשרי למצוא את בעליו. במצב זה של גסיסה בייסורים קשים, הדבר היחיד שנותר לווטרינרים לעשות הוא לגאול את הכלב במהירות מייסוריו ולבצע המתת חסד הומאנית.

חשוב להביא לידיעת הציבור כי חייו של כלב ברחוב קשים וקצרים מאוד. הכלבים בויתו על ידינו, בני האדם, לפני אלפי שנים ובעקבות התהליך הזה כושר ההישרדות שלהם בטבע נפגע והם אינם יכולים לחיות ללא בני אדם שידאגו ויטפלו בהם. סביר להניח כי כלב זה לא נולד ברחוב, וכי הוא הגיע לשם לאחר שאבד או לאחר שבעליו נטשו אותו. כאמור, סיכוייו של כלב כזה לשרוד ברחוב אפסיים, אלא אם כן עובר אורח טוב לב אוסף אותו לביתו או למקום מבטחים אחר. נטישת כלב ברחוב הוא פשע והתאכזרות לשמה, וברוב המקרים מדובר בתסריט ידוע מראש.

אם נתקלתם בבעל חיים במצוקה אל תתעלמו. התקשרו לאגודה ואנו נעשה כמיטב יכולתנו לעזור ולמנוע צער וסבל מאותם בעלי חיים אומללים. כמו כן, אם החלטתם כי אינכם רוצים או מסוגלים עוד לגדל את חיית המחמד שלכם – אנא גלו אחריות והביאו אותה אלינו או לאחת האגודות האחרות הדואגות לרווחת בעלי חיים. נטישת חיית מחמד ברחוב היא התעללות שסופה מוות מלא ייסורים.