חוק ושבר

כלב כנעני בן שנה, שסבל מהתעללות קשה מצד בעליו, שוקם במרפאת האגודה וכעת מחפש בית חם. האגודה הגישה תלונה נגד המתעלל, אך באופן תמוה המשטרה סגרה את התיק

כמעט חודשיים של השגחה וטיפול רפואי באגודת צער בעלי חיים בישראל, החזירו לביל, כלב כנעני בן שנה, את שמחת החיים, אבל האדם שפגע בו לא שילם שום מחיר. אנשי האגודה, שהעבירו למשטרה את שמו של בעליו המתעלל, נוכחו לדעת, ולא בפעם הראשונה, כי חוק צער בעלי חיים הוא מילים ללא כיסוי.

הכלב ביל הובהל לאגודה פצוע כשבשרו חשוף, כתוצאה מכוויה טראומטית או מגע עם חומצה, עקב הזנחה של בעליו. במשך שבועות ארוכים עבר ביל שיקום במרפאה הווטרינרית של האגודה וקיבל טיפול אינטנסיבי של אנטיביוטיקה וסביאור. הפצע החשוף ליד עינו השמאלית כבר הספיק להגליד, והוא אף עבר "טיפול קוסמטי" מידיה של וטרינרית האגודה ד"ר איה פרי, שביצעה תחת הרדמה כללית פילינג עמוק של העור המוגלתי.

מוקיר תודה. ביל עם וטרינרית האגודה ד"ר איה פרי
מוקיר תודה. ביל עם וטרינרית האגודה ד"ר איה פרי

כעת ביל מוכן להתחיל פרק חדש בחייו עם בעלים אוהבים ואחראיים שישכיחו ממנו את הטראומה שעבר. כל המעוניין לאמץ אותו מוזמן להגיע לאגודה או לקבל פרטים בטלפון 4553*.

האגודה הגישה תלונה במשטרה כנגד מי שזוהה בוודאות כבעלים של הכלב, אך במשטרה איש לא מיהר לקחת את הנושא ברצינות והתיק נסגר בטענה כי לא ידוע מי ביצע את העבירה ומחוסר עניין לציבור. אנו רואים את יחס המשטרה כלפי מקרים אלה כמזלזל ועומדים חסרי אונים אל מול הגורם האמון על האכיפה, שמטאטא מקרי התעללות פעם אחר פעם מתחת לשטיח ומשאיר את בעלי החיים לשלם בדם ובטראומה נפשית את המחיר של אי אכיפת החוק. גם הרשות השופטת לא מגלה אחריות רבה כלפי הנושא, והתופעה המזעזעת תצטמצם רק כאשר יופעלו עונשים מרתיעים וכאשר עבריינים ישבו מאחורי סורג ובריח.