הספורטאים באים

חמישה ספורטאים מהמכבייה יצאו לאימון עם כלבים שממתינים באגודה לבעלים פעילים שיאמצו אותם ללבם ולביתם. פרויקט מיוחד בשיתוף מגזין מנטה

בבית המחסה של אגודת צער בעלי חיים בישראל ממתינים בכל עת עשרות כלבים נטושים לאנשים שיעניקו להם בית חם. חלקם כלבים בעלי אנרגיה גבוהה, כאלה שזקוקים לפעילות רבה כדי שיהיו מאוזנים. לא פעם זו גם הסיבה שבעטיה הם ננטשו – בעליהם אימצו אותם בשל מראם החיצוני מבלי לבדוק האם יוכלו לספק את כל צורכיהם, ולאחר שגילו כי אין להם מספיק זמן או רצון להוציא אותם לטיולים ארוכים ומעייפים או לצאת אתם לריצות על בסיס קבוע, הם החליטו לוותר עליהם.

מי שדווקא יכולים ליהנות מהכלבים הללו הם אנשים שעוסקים בספורט. הכלבים ישמחו להיות המאמנים האישיים שלהם ולהצטרף אליהם לריצה, להליכה או לרכיבה על אופניים. למעשה, הם הפרטנרים המושלמים לאימונים ויכולים להיות גורם מדרבן ובעלי תפקיד מרכזי במשמעת האימונים של בעליהם.

כדי להעלות את מודעות הציבור ולעודד אימוץ כלבים בקרב אלה שעוסקים בפעילות גופנית, במסגרת פרויקט משותף עם מגזין מנטה, הפגשנו חמישה ספורטאים שמשתתפים במשחקי המכביה ה-20 עם כלבים שזקוקים לפעילות ספורטיבית. הכלבים והספורטאים יצאו לאימון משותף, ואת התוצאה ניתן לראות בתמונות המרהיבות שצילם אילן ספירא.

הכלב דינגו וגיא מטיסיס - אגודת צער בעלי חיים בישראל
מפזר חיוכים ושמחת חיים לכל עבר

הכלב דינגו וגיא מטיסיס – שחקן רוגבי
דינגו הוא כלב רועים מעורב בן שנה וחצי, כלב יפה וחתיך עם פרווה נעימה וארוכה. הוא מפזר חיוכים ושמחת חיים לכל עבר וממתין לרגע שלו למצוא בית יציב וחם. הוא זקוק למישהו פעיל שיוציא אתו הרבה אנרגיות ויהפוך אותו לכלב הכי מאושר בעולם. הוא לא מסתדר עם כלבים זכרים ועדיין זקוק לחינוך.

הכלבה גרטה ויעל ילין סדבון - אגודת צער בעלי חיים בישראל
צעירה, חברותית ואוהבת לשחק

הכלבה גרטה ויעל ילין סדבון – שחקנית כדורעף חופים
גרטה היא כלבה מעורבת אתלטית וחטובה בת 10 חודשים. מדובר בכלבה צעירה וחברותית שאוהבת לשחק ורק מחכה לרגע שיצאו איתה לטיול ויזרקו לה צעצועים. היא חייכנית, מלאת שמחת חיים ותכניס המון אושר ואור לכל משפחה שתאמץ אותה. היא מסתדרת עם כלבים אחרים וזקוקה עדיין לחינוך.

הכלבה אנג'ל ועדי ברן - אגודת צער בעלי חיים בישראל
רוצה למצוא בית עם בעלים פעילים שיפרקו אתה אנרגיות בטיולים ארוכים

הכלבה אנג'ל ועדי ברן – שחקנית סופטבול בקבוצת טייגרס ובנבחרת ישראל ג'וניור
אנג'ל היא כלבה מעורבת בת 10 חודשים, כלבה מתוקה עם עיניים כובשות שמחכה לרגע שמישהו יוציא אותה לעולם הגדול וייקח אותה למקומות חדשים. היא כלבה סקרנית שחייבת להריח ולהכיר כל כלב שעובר לידה ומאוד שמחה כשכלבים אחרים רוצים לשחק איתה. היא מחונכת לצרכים ורוצה למצוא בית עם בעלים פעילים שיפרקו אתה אנרגיות בטיולים ארוכים.

הכלב אוסקר ונינה פקרמן – אגודת צער בעלי חיים בישראל
כלב מקסים שאוהב להשתולל ומפוצץ באנרגיות

הכלב אוסקר ונינה פקרמן – ספורטאית טריאתלון ומכביוומן
אוסקר הוא כלב רועים מעורב בן שנה וחצי, כלב מקסים שאוהב להשתולל ומפוצץ באנרגיות. הוא חברותי, מסתדר מצוין עם כלבים אחרים ועם אנשים וכבר מחונך לצרכים. אוסקר אומץ לאחרונה מהאגודה ואנו בטוחים כי הוא ישמח לצאת לטיולים ארוכים בפארקים הירוקים עם בעליו החדשים.

הכלב שלג ועידו קרן – שחקן כדור מים במועדון אס"א תל אביב (בתמונה הראשית, שצולמה במרכז עלית לספורט באוניברסיטת ת"א)
שלג הוא לברדור מעורב ובהיר פרווה בן שנתיים, שמסובב אחריו לא מעט ראשים. הוא אנרגטי עם הרבה כוח פיזי, זקוק לפעילות ולאתגר, מסתקרן ממקומות חדשים ומסתדר מצוין עם אנשים. לשמחתנו, שלג מצא בית ואומץ לאחרונה מהאגודה.

למידע נוסף על כלבים שזקוקים לפעילות ספורטיבית, כיצד הופכים את הכלב לשותף לאימונים וטיפים בנושא תזונה לכלבים פעילים לחצו כאן.