האסופית

שירלי, סייחה שהתייתמה מאמה, חולצה ממעגל הסבל ואומצה על ידי סוסה בוגרת בפנסיון הסוסים והחמורים של האגודה

גידול בעל חיים דורש טיפול מסור, תשומת לב והרבה אהבה, ובהעדרם התוצאות עלולות להיות הרות גורל. שירלי, סייחה בת שישה חודשים חוותה זאת על בשרה ביחד עם אמה, כאשר בעליהן לא העניקו להן טיפול נאות. האם בת ה-16 היתה במצב גופני ירוד מאוד, אשר בעטיו לא היתה מסוגלת להניק את הסייחה הצעירה, דבר שגרם לבעיות בהתפתחותה.

לפני שלושה חודשים מתה האם, ושירלי היתומה, שהיתה אז סייחה צעירה בת שלושה חודשים, הגיעה אל פנסיון הסוסים של אגודת צער בעלי חיים בישראל, בו משוקמים סוסים וחמורים לאחר שסבלו מהזנחה ומהתעללות. היא סבלה מרזון ומחולשה באזור האגן והרגליים האחוריות, ובשל המחסור בחלב אם היא נזקקה להעלות במשקל והחלה לקבל תוספי מזון ותחליף חלב המותאם לסייחים.

שירלי עם הגיעה לאגודה
שירלי עם הגיעה לאגודה

במהלך החודשים האחרונים התחזקה שירלי ומשקלה החל לעלות באטיות. היא עברה שני טיפולי טילוף מקצועיים, וכדי לחזק ולשקם את אזור האגן והרגליים צוות האורווה עובד אתה באופן שוטף על הולכות מתונות עם חבל.

שירלי בפנסיון האגודה
שירלי בפנסיון האגודה

מי שאימצה את שירלי ועוקבת אחר כל צעד שהיא עושה היא צ'יטה, סוסה בת 18 שנים, שהגיעה לפנסיון האגודה לפני ארבעה חודשים כשהיא סובלת מפצעים ונמצאת במצב ירוד. במהלך שיקמה טופלה צ'יטה בשטיפות מחטאות, קיבלה אוכל מזין וטיפולי טילוף ומשקלה עלה.

צ'יטה - מחפשת בית חם
צ'יטה – מחפשת בית חם

שתי הסוסות, שאינן נפרדות זו מזו, זקוקות לקבל חיסונים נוספים, זריקות תילוע וטילוף ועל צ'יטה לעבור שיוף שיניים. בימים אלה אנו מחפשים עבורן בתים מאמצים ואחראיים אצל אנשים בעלי חוות עם ניסיון בטיפול בסוסים. צ'יטה מתאימה לרכיבה חלקית, ואילו שירלי זקוקה לבעלים שימשיכו להוליך אותה ויסייעו לה להשתקם.

ההוצאות על המזון המיוחד ועל החיסונים והטיפולים ששירלי וצ'יטה צריכות לעבור מסתכמים באלפי שקלים, ואנו מבקשים את עזרת הציבור לסייע לשיקומן באמצעות תרומות. כל תרומה, קטנה כגדולה, תעזור לנו לסייע לשתי הסוסות.

לתרומות לחצו כאן.