דרך צלחה

סוס ושני חמורים, שסבלו מהתעללות ועברו שיקום ארוך באורוות האגודה, מצאו בתים מאמצים אחראיים בחוות מוסדרות

שמחה מהולה בעצב אחזה בצוות האגודה לקראת הפרידה מהסוס ברק ושני חמורים, אשר עברו שיקום ארוך באורוות האגודה ומצאו בתים מאמצים.

ברק עובר טיפול לניקוי הפרסות
ברק עובר טיפול לניקוי הפרסות

במשך חודשים ארוכים חיפשנו בית מתאים ואחראי עבור ברק, סוס בן 7 שנים שעבר התעללות ולאחר שיקומו, סירוסו וקבלת חיסונים וטיפולי טילוף ופרזול, הפך ליפהפה ומטופח. לאחר פרסום סיפורו בעמוד הפייסבוק שלנו, צוות האגודה יצר קשר וביקר במקומות רבים שהביעו רצון לאמצו, בתקווה למצוא לו בעלים שמבינים בגידול סוסים ויכולים לספק את כל צרכיו. בסופו של דבר ברק אומץ על ידי אדם שכבר אימץ מאתנו סוסה בעבר, וברק הצטרף אליה ואל עוד סוסים, חמורים וגמלים הגדלים בחווה מסודרת.

גם השיקום של שני חמורים מתוקים במיוחד, בני חמש ושבע שנים, הגיע לסיום המיוחל והמשמח עם העברתם לחווה בדרום הארץ. שני החמורים עברו כמובן סירוס, קיבלו טיפול נגד תולעים ואת כל החיסונים הדרושים, ביניהם חיסון כלבת וחיסון נגד קדחת הנילוס, והצטרפו לחמורים נוספים המגודלים על ידי האנשים שאימצו אותם.

נפרדים מהאגודה ויוצאים לדרך חדשה
נפרדים מהאגודה ויוצאים לדרך חדשה

האימוצים של הסוס ושל שני החמורים התבצעו על פי המדיניות הנהוגה באגודה שנים ארוכות: כדי למנוע את העברתם לגורם שלישי ואת הסיכוי כי ישובו למעגל הסבל, בעליהם החדשים חתמו על מסמך לפיו במידה ולא יוכלו מסיבה כלשהי להמשיך ולטפל בהם, עליהם להחזירם לאגודה.

החמורים בביתם החדש
החמורים בביתם החדש

לסיפורים נוספים על שיקום סוסים וחמורים, היכנסו לפנסיון הסוסים והחמורים של האגודה.