גינת הנמיות

נמייה שהגיעה לבית פרטי בשכונת מגורים בראשון לציון חולצה על ידי האגודה ושוחררה לחופשי באזור טבעי פתוח

אורחת בלתי צפויה הגיעה לאחרונה לביתה של תושבת ראשון לציון המפעילה פינת האכלה לחתולים בגינתה. תושבת הבית החלה לשמוע רעשים לא ברורים מכיוון גינתה ובעקבות זאת החליטה להתקשר לאגודה כדי לברר את פשר העניין. אנשי האגודה הציבו בגינה מלכודות ולמרבה ההפתעה התברר כי האחראית לרעשים הינה נמייה. הנמייה הועברה אל מרפאת האגודה ולאחר בדיקה הוחלט לשחרר אותה בטבע.

לאחר בדיקה שוחררה הנמייה בשטח פתוח וטבעי
לאחר בדיקה שוחררה הנמייה בשטח פתוח וטבעי

בישראל נפוצה הנמייה בשטחים פתוחים, ביער, בחורש, במקווי מים ובנאות מדבר בחבל הים התיכון ובחרמון. הנמייה היא בעל חיים חברתי, החי במשפחות המורכבות מזכר יחיד ושתיים עד שלוש נקבות וגוריהם. מזונה מגוון מאוד: חרקים, עופות, דגים, דו-חיים, חסרי חוליות, פרי, ירקות, מכרסמים ונחשים. טריפת נחשים על ידי נמיות מהווה בארץ גורם חשוב בוויסות אוכלוסיית הצפעים.

בשנים אחרונות מקבלת האגודה יותר ויותר פניות לגבי חיות בר במצוקה. הסיבה לכך נעוצה בבנייה המסיבית ובשל פרויקטים נדל"ניים, המצמצמים את שטח המחייה של חיות הבר ו"דוחפים" אותן אל תוך שטחי מגורים. האגודה פונה לראשי הערים בבקשה להקציב שטחים שיוסבו לשמורות טבע ולריאות ירוקות. כמו כן, יש להקים מעל כבישים מסדרונות אקולוגיים.

אם נתקלתם בבעל חיים במצוקה, אנא התקשרו אלינו לטלפון 4553*.