אין חשש מגידול חיות מחמד

בהלת הקורונה: למרות שעל פי הגורמים המוסמכים אין חשש להימצא בסביבת חיות מחמד והן אינן מדבקות, אנו עדים לעלייה במספר נטישות הכלבים והחתולים. צפו בדיון על הנושא בהשתתפות פרופסור רפי קרסו, מיכל דליות, טל מוסרי ודובר האגודה

בעקבות המצב, בימים האחרונים חלה עלייה במספר נטישות הכלבים והחתולים, ואל בית המחסה של האגודה מגיעים בעלים שמוסרים את הכלבים והחתולים, שעד לפני רגע היו חבריהם הטובים ביותר. אליהם מצטרפים כלבים שנמצאים משוטטים, שככל הנראה ננטשו ברחוב על ידי בעליהם.

חשוב להדגיש כי ככל הידוע, אין סיכון הידבקות של כלבים וחתולים בנגיף הקורונה או הדבקה על ידם. הכלבים והחתולים אינם נמצאים בקבוצת סיכון ואינם מהווים סיכון, ולכן אין שום הגבלה על הימצאות בקרבתם, כולל אנשים שנאלצים לשהות בבידוד.

דובר האגודה גדי ויטנר התארח בתוכניתם של פרופסור קרסו ומיכל דליות (סופר נני) בהנחיית טל מוסרי, ששודרה ברשת 13 ב-15.3.2020.

ההמלצות למגדלים כלבים וחתולים הן להקפיד על כללי היגיינה ולשטוף היטב ידיים בסבון. לאנשים שנמצאים בבידוד מומלץ להיעזר בקרובים ומכרים בכל הקשור להוצאת הכלב לטיול, לנקות היטב את הרצועה ושוב – לשטוף ידיים. בעלי כלבים ששוהים בבידוד, אשר אינם מוצאים פתרון לטיולים, יכולים להשתמש בשירותי פנסיון כלבים עד לסיום תקופת הבידוד. על פי משרד הבריאות, לאנשים שסובלים מתסמינים החשודים כמחלת קורונה מומלץ לנקוט במשנה זהירות ולעטות מסכת פה-אף כאשר הם באים במגע עם בעלי חיים ולהקפיד על רחיצת ידיים.

כאמור, אין שום סיבה לנטוש את החברים הטובים על ארבע בשל החשש מקורונה. להיפך – אם שקלתם לאמץ כלב או חתול, כדאי לנצל דווקא את התקופה הזו, שבה אנשים רבים שוהים בבית שעות ארוכות, לאמץ חבר חדש למשפחה. הזמן המשותף עם בעל החיים יסייע להתאקלמותו המהירה בביתו החדש. בנוסף, מחקרים הצביעו על כך שלגידול חיית מחמד בבית יש השפעה על הורדת הסטרס של הבעלים ויתרונות רבים נוספים בעיקר על ילדים.

בבית המחסה של האגודה נמצאים בכל עת עשרות כלבים וחתולים שממתינים לפגוש את הבעלים שיגדלו אותם באהבה כל חייהם. שעות הפתיחה של האגודה ושל המרפאה הווטרינרית: ימים א-ה בין השעות 20:00-08:00, ימי ו בין השעות 14:00-08:00, ובשבת בין השעות 14:00-11:00.

התרומות שלכם חשובות אפילו יותר בימים אלה. תוכלו לסייע לנו באמצעות תרומות בטלפון 4553*,  באתר האינטרנט שלנו או באפליקציית PayBox.

עוד נוסיף כי במכתב שהוציא ארגון הרופאים הווטרינרים לחיות הבית בישראל, ובפרסומים של ארגונים נוספים בעולם נמסר, כי הדיווח על כלב בהונג קונג שכביכול נשא את הנגיף הנו שגוי ונחשד כדיגום מזוהם.

קורונה ובעלי חיים - מכתב של ארגון הרופאים הוטרינרים - אגודת צער בעלי חיים בישראל

צילום תמונה ראשית: מאיה סיני