אדישים לגורלם

שני חמורים במצב גופני ירוד נמצאו משוטטים, אך העירייה גילתה אדישות מקוממת למצבם. החמורים הועברו לטיפול ויעברו שיקום

השבוע נתקלנו שוב באזלת ידן של הרשויות בנוגע לטיפול בבעלי חיים הנתונים במצוקה. בשבת בבוקר ראתה מתנדבת האגודה סוס מבוהל המשוטט באמצע צומת בדרום תל אביב. המתנדבת ניסתה לתפוס את הסוס ללא הצלחה, וחזרה למקום כעבור זמן קצר כשבידיה רצועות מתאימות. במהלך החיפושים אחר הסוס הבחינה המתנדבת בשני חמורים ללא בעלים, שאחד מהם סובל מפציעה קשה ברגלו. אדם המתגורר סמוך למקום סייע למתנדבת לקשור את החמורים בקרבת ביתו.

בעוד החמורים קיבלו מים, דיווחה המתנדבת על המקרה למחלקה הווטרינרית של עיריית תל אביב והמשיכה בחיפושים אחר הסוס המשוטט. בינתיים התקשרו נציגים נוספים של האגודה למוקד העירוני של העירייה, שם נטען כי פקחים נמצאים בדרך וכי אין פיקוח וטרינרי בשבת. כעבור למעלה משלוש שעות של המתנה הגיעו למקום פקחי העירייה, אשר טענו (לאחר שיחה שניהלו עם הווטרינר העירוני ד"ר צבי גלין), כי אין באפשרותם לפנות את החמורים וכי רק ביום ראשון בבוקר ניתן יהיה לדון על הטיפול בהם.

חמור במצב ירוד
חמור במצב ירוד

לדברי המתנדבת: "האופן חסר האחריות שבו פועלת העירייה מרתיח ומקומם. שני חמורים רזים ומיובשים שנמצאים במצוקה סובלים ונציגי העירייה אדישים לגורלם. לא האמנתי למשמע אוזניי כאשר באחת השיחות למוקד העירוני נאמר לי כי הם מחכים לראות אם החמורים משוטטים בכביש ראשי, אם קורה להם משהו ואם מתקבלות פניות מתושבים נוספים. מדוע צריך להמתין להתרחשותה של תאונה שבה יכולים להיות מעורבים אזרחים או לפגיעה בבעלי החיים האומללים הללו כדי שהרשויות יפעלו?".

פציעה קשה בטלף החמור
פציעה קשה בטלף החמור

הודות לאגודה, שני החמורים הצעירים שהיו במצב גופני ירוד ביותר, פונו למתקן בטוח של גורם שלישי, והאגודה נושאת בכל הוצאות הטיפול בהם. החמורים קיבלו טיפול ראשוני ובהמשך עברו בדיקה של וטרינר סוסים. תרומות, קטנות כגדולות, יסייעו לנו לטפל ולשקם חמורים אלה לצד סוסים וחמורים נוספים שסבלו מהתעללות ומהזנחה.

לפנסיון הסוסים והחמורים של האגודה לחצו כאן.
לתרומות לחצו כאן.