תזונת חתולים מגיל 6 שבועות

איכות המזון הניתן לחתלתול תשפיע בצורה משמעותית על מערכת החיסון שלו, על העור, הפרווה, השיניים ומערכת העיכול

מאת ד"ר הילה ברקת, וטרינרית האגודה

 

רוב האנשים שמאמצים חתולים באגודה, מרימים גבה כשאני מציינת בפניהם שאסור לתת לחתול שלהם חלב. הרי רובנו גדלנו עם ידיעה כמעט מובנת מאליה, שלחתולים נותנים לשתות חלב. אולם במציאות, מערכת העיכול החתולית בכלל לא מצליחה לעכל את החלב, ולחתולים רבים החלב רק גורם לשלשולים ודלקות. חתולים שותים רק מים! יש לספק להם תמיד מקור מים נקיים ונגישים בכל שעות היממה.

כצייד וכקרניבור (אוכל בשר), תזונת החתול מבוססת כמעט לחלוטין על מזון עשיר בחלבון מן החי. כל מערכת העיכול שלו – ממבנה השיניים והלסתות ועד לאורך המעי – בנוייה כדי שיוכל לאכול ולעכל בשר ברמה הכי טובה שאפשר.

כיום קיים מגוון רחב של מזונות מסחריים, המגיעים כמזון יבש או רטוב (שימורים), שמספקים לחתול את הערכים התזונתיים הנדרשים. מזון יבש חשוב למערכת העיכול ולשמירה על בריאות השיניים והחניכיים. מזון רטוב מספק נוזלים לחתולים שלרוב שותים מעט. המזון שתבחרו לחתול שלכם חייב להכיל את חומצות האמינו טאורין וארגינין אשר חיוניות לבריאותו, בנוסף לוויטמינים, מינרלים ומעט שומנים.

חתלתולים יכולים להתחיל לאכול אוכל מסחרי כבר בגיל 6 שבועות. עד גיל שנה יש לתת להם אוכל לגורים, שמכיל מעט יותר שומן בהתאם לצרכים התזונתיים שלהם. בתחילה, כדאי לתת מזון רך (שימורים או מזון יבש מורטב במעט מים), ובהדרגה לשלב מזון יבש ורטוב. חתולים בוגרים מעל גיל שנה יכולים לאכול אוכל יבש ורטוב לבוגרים עם רמת חלבון ונעכלות גבוהים. חתול שלא שותה ולא אוכל יום שלם הוא חתול חולה ויש לקחת אותו לווטרינר בהקדם האפשרי.

איכות המזון שתבחרו לתת לחתול שלכם תשפיע בצורה משמעותית על מערכת החיסון שלו, על העור, הפרווה, השיניים ומערכת העיכול, והכי חשוב על שביעות רצונו.