רגישות, אכפתיות וערנות

מחלקת החינוך אירחה באגודה שתי קבוצות של מתנדבים צעירים עם אהבה אחת גדולה לבעלי החיים

מחלקת החינוך להומאניות של אגודת צער בעלי חיים בישראל שמחה לארח בשבוע שעבר באותו יום ממש שתי קבוצות של ילדים מקסימים, אשר נרתמו למען בעלי החיים עוד בטרם ביקורם במקום.

בעלי החיים באגודה כבר מכירים היטב את קבוצת הילדים ממועדונית נווה עופר של העמותה לקידום החינוך ת"א-יפו, המגיעה לפעילות התנדבותית אחת לשבוע ומעניקים לכלבים ולחתולים חום, אהבה ותשומת לב. מדי שבוע מביאים הילדים שמיכות, סדינים ובקבוקים למחזור, ובכספי הפיקדון רוכשת האגודה מזון עבור בעלי החיים. בחורף תרמו הילדים לאגודה תנור חימום, ואף הכינו תכשיטים אותם מעניקה האגודה למבקרים שתורמים עבורה.

ילדי המועדונית מנווה עופר
ילדי המועדונית מנווה עופר

לדברי כרמית ליימן, רכזת המועדונית: "בעקבות ההתנדבות באגודה, מגלים הילדים רגישות, אכפתיות וערנות גם כלפי בעלי חיים הנמצאים בסביבת מגוריהם. ביום שבת, למשל, התקשרה אלי אחת הילדות וביקשה להתייעץ בנוגע לחתול פצוע שראתה ברחוב. זה ממש מעודד לראות את השינוי החיובי שחל בהם ואנו נמשיך להתנדב, שהרי זה מסייע הן לכלבים והן לילדים".

במסגרת פרויקט מיוחד שנערך בבית הספר דוד ילין בתל אביב, בחרו תלמידי כיתה ו1 להגיע ולהתנדב באגודה. טרם הביקור גייסו הילדים עבור האגודה מעל 200 ₪ באמצעות שטיפת רכבים ובנוסף אספו שמיכות ואוכל עבור בעלי החיים. ילדי הכיתה שמעו הסברים על אודות האגודה, ביקרו בחתולייה ובסיום הוציאו את הכלבים המועמדים לאימוץ לטיולים ארוכים.

מעיין בוגין, עידו רחמינוב, זיו משה ורועי כספי מבית הספר דוד ילין עם הכלבה ריין
מעיין בוגין, עידו רחמינוב, זיו משה ורועי כספי מבית הספר דוד ילין עם הכלבה ריין

את הפעילות ההתנדבותית סיכמה האם המלווה ליאורה בוגין: "הביקור באגודה היה פנטסטי וחווייתי בצורה בלתי רגילה. הילדים גילו מחויבות טוטאלית לפרויקט, החל בבחירת האגודה כמקום ההתנדבות מבין כל המקומות האפשריים, דרך הביצוע שכלל שטיפת מכוניות לגיוס כספים, וכלה בביקור עצמו. החיבור בין הילדים לכלבים היה פשוט מקסים, ונדהמנו לראות כיצד ילדים, שטרם הגעתם ממש חששו להתקרב לכלבים, נפתחו אליהם ובסיום התקשו להיפרד מהם".

אנו רוצים להודות מקרב לב לשתי הקבוצות על היוזמה, על המסירות ועל האהבה שהרעיפו על בעלי החיים החוסים באגודה. לפרטים נוספים על פעילויות החינוך שלנו אנא צרו עמנו קשר בטלפון 4553*.