נטישה אכזרית

כלבה וארבע גורות שננטשו בשטח פתוח חולצו על ידי האגודה. הן זוכות לטיפול מסור ובקרוב נוכל להציען לאימוץ

השבוע קיבלנו תזכורת נוספת לצורך בעיקור ובסירוס כלבים וחתולים, כאשר תופעת הנטישה של גורים צעירים עם אמם שוב זקפה את ראשה המכוער. בעקבות קריאה שהתקבלה במוקד האגודה על כלבה וארבעה גורים הנמצאים בשטח פתוח באזור תל מונד, יצא צוות מחלצים למקום. תוך זמן קצר הצליחו המחלצים לתפוס את הכלבה המבוהלת ואת ארבע הגורות שלה ולהביאן לאגודה, שם הן עברו בדיקה וטרינרית ולמרבה המזל נמצאו בריאות.

למרות שהכלבה אינה נושאת שבב אלקטרוני על גופה, כפי שנדרש על פי החוק, ניתן להניח על פי מצבה כי היא גדלה בבית ואף המליטה שם. גם מצבן הטוב של הגורות מחזק השערה זו, ונראה כי הבעלים המתינו עד שהגורים יגדלו וייתכן שהשאירו בחזקתם גור אחד או שניים ונטשו באכזריות את הכלבה עם הגורות הנותרות במקום פתוח ולא מוכר, בו היא התקשתה למצוא מחסה בטוח, מים ומזון.

הכלבה והגורות נקלטו באגודה
הכלבה והגורות נקלטו באגודה

הכלבה המעורבת כבת שלוש שנים התקבלה באהבה על ידי צוות האגודה. היא מוקירה תודה בהמון ליקוקים ומתגלה ככלבה חברותית מאוד ובעלת אופי נוח. האם וארבע הגורות המתוקות בנות השלושה חודשים – רלי, חני, לודי ונויה – קיבלו חיסונים וישהו בהשגחה למשך חודש ובסיומו יהיו מועמדות לאימוץ.

אמא מסורה
אמא מסורה

כדי למנוע מקרים דומים אנו מבקשים להזכיר כי מתן חיסון כלבת ושבב אלקטרוני לכלבים הם חובה על פי החוק. כדי למנוע מקרים דומים והתרבות בלתי מבוקרת של כלבים וחתולים, אנא סרסו ועקרו את חיות המחמד. אם נתקלתם בבעל חיים במצוקה, אל תתעלמו ודווחו למוקד האגודה בטלפון 4553*.