כלבים במצור

שלושה כלבים שבעליהם נסע לחופשה נותרו קשורים ומורעבים במשך עשרה ימים ללא מזון ומים. הטיפול הועבר לוטרינר העירוני של אשקלון

כמדי שנה, במהלך חופשת הפסח ואחריה, זקפה התופעה העגומה של נטישת בעלי חיים את ראשה, כאשר כלבים וחתולים רבים ננטשו באגודה, לאחר שבעליהם יצאו לנופש.

אחד המקרים ארע השבוע, כאשר תושבת אשקלון דיווחה על שלושה כלבים הנמצאים קשורים כבר עשרה ימים בחצר ביתו של אחד השכנים ללא מזון וללא מים, כשהם בוכים ונובחים בקולי קולות. לדבריה, אותו שכן נסע לחופשה בצפון והשאיר את הכלבים קשורים בחצר ללא השגחה וללא מקורות מזון, כשאחד הכלבים כבר פצוע בצווארו משלשלאות הברזל.

נציגי האגודה יצאו למקום על מנת לבחון את מצב הכלבים, ובמקביל פנתה דוברת האגודה ליוסי אסולין, דובר עיריית אשקלון. שני פקחים וטרינרים, שהגיעו לבית המדובר בליווי פקחי שיטור, מצאו את שלושת הכלבים הרעבים במצב מצוקה. השניים ניסו ליצור קשר עם הבעלים, ומשיחות עם השכנים התברר כי למעלה משבוע אין אדם הדואג לכלבים הקשורים.

בחסות המשטרה העירונית נאספו הכלבים והועברו מחצר הבית לכלביה העירונית, שם הם קיבלו מים, מזון וטיפול רפואי. הווטרינר העירוני, גד שרביט, מסר כי הכלבים ישהו בכלבייה עד שיוחלט מה לעשות בעניינם. "בעלי הכלבים יצרו איתנו קשר והודעתי להם שייפגשו איתי ולאחר שיחה איתם אחליט מה לעשות עם הכלבים. מדובר במקרה של הזנחה ועבירה על חוק צער בעלי חיים והאחריות היא על בעלי הכלבים".

המקרה המתואר הנו התעללות והזנחה קשה של בעלי חיים. לצערנו, זהו הצד המכוער של החגים, שבמהלכם ציבור גדול נוסע לחופשות ומחפש פתרונות זולים עבור חיות המחמד. במקום לדאוג לשירותי פנסיון או לאדם שיטפל בבעלי החיים, אנשים רבים נוטשים את בעלי החיים שלהם באגודה, בדרך לשדה התעופה או פשוט משאירים אותם לבד. נטישת בעלי חיים אסורה על פי חוק, כמו גם התעללות והזנחה של בעלי חיים. אנו רוצים להודות לעיריית אשקלון, שפעלה במהירות ובדרך הראויה ביותר עבור אותם שלושה כלבים אומללים, ומבקשים מהציבור לפקוח עיניים ולדווח במקרה של חשד להתעללות או הזנחה.

התמונה באדיבות דוברות עיריית אשקלון.