חיות בסינמטק

שיתוף פעלה מיוחד עם האגודה: מחלקת החינוך להומאניות תעביר הרצאות קצרות לפני הקרנות הסרטים בחודש זכויות בעלי החיים בסינמטק חולון

במהלך חודש אוקטובר יתקיים בסינמטק חולון חודש זכויות בעלי חיים ובמהלכו יוקרנו סרטים שונים בנושא. במסגרת שיתוף פעולה עם אגודת צער בעלי חיים בישראל, לפני הקרנת הסרטים המלאים יעביר יניב עובדיה מהמחלקה לחינוך להומאניות של האגודה הרצאות קצרות ומעשירות הכוללות הקרנת סרטונים שהופקו באגודה.

בשבת, 5.10, בשעה 17:00: "יללת הזאבים", סרט טבע ישראלי של הבמאי משה אלפרט, יוצר הסרט "ארץ בראשית". בהרצאה המקדימה יודגש ההבדל בין בעלי חיים מבויתים לחיות בר והעובדה כי האגודה מחלצת ומטפלת גם בבעלי חיים אלה.

בשבת, 12.10, בשעה 17:00: "פארק היורה", הקרנה בתלת מימד. כשם שמדעני הפארק משקיעים מאמצים לפקח על התרבות הדינוזאורים בסרט, המציאות מחייבת אותנו לעקר ולסרס כלבים וחתולים כדי להימנע מהתרבות בלתי מבוקרת של גורים בלתי רצויים. ההרצאה תיתן דגש על חשיבות ניתוחים אלה ועל תרומתם החיובית לבעלי החיים ולבעליהם.

בשבת, 19.10, בשעה 17:00: "סוס פרא", סרט אנימציה מבית היוצר של דרימוורקס עם תרגום לעברית. ההרצאה תסקור את מצבם העגום של הסוסים והחמורים בישראל ואת תהליך השיקום אותם עוברים בעלי חיים אלה באורוות האגודה לאחר שהוחרמו מבעליהם המתעללים.

בשבת, 26.10, בשעה 17:00: "המסע המופלא הביתה", סרט מבית דיסני עם תרגום לעברית. ההרצאה תכלול הסברים על הקשר המיוחד הנרקם בין חיות המחמד לבעליהם, התלות בבני האדם והשלכותיו.

פרטים נוספים על הסרטים באתר סינמטק חולון.