חוצה מגזרים

מחלקת החינוך להומאניות של האגודה מסכמת חודש עמוס בפעילויות עם קבוצות ממגזרים שונים

האהבה לבעלי החיים משותפת לרבים והיא חוצה קהלים ומגזרים, כפי שמשתקף מהפעילויות השונות שערכה מחלקת החינוך להומאניות של האגודה בחודש האחרון.

קבוצת נערים, שמעולם לא באו במגע עם כלבים וחתולים, מהישיבה התיכונית "דרכי נועם" בפתח תקווה, גילו את הקסם שבקשר עם בעלי חיים והתרגשו במיוחד מהפעילות המיוחדת. בתום הביקור אמר שגיא, אחד הנערים: "חשתי סיפוק עצום במתן עזרה לבעלי החיים המדהימים הללו, שרק מבקשים מעט מגע, חום ואהבה".

פעילות חינוכית בחטיבת הביניים אלמג'ד בטייבה
פעילות חינוכית בחטיבת הביניים אלמג'ד בטייבה

הפעילויות של מחלקת החינוך בטייבה כבר נהפכו למסורת, ובכל שנה מעבירה המחלקה שיעורים מיוחדים לתלמידים בעיר. בפעילות שנערכה בחטיבת הביניים אלמג'ד, שמעו התלמידים הסברים על אודות האגודה, תהליך הביות, חשיבות אימוץ אחראי וסירוס ועיקור, ובסיום התקשו להיפרד מהכלבה נלה שהצטרפה לביקור.

גם ילדי מהגרים שהוריהם הגיעו לישראל ממדינות שונות בעולם הם מבקרים קבועים באגודה. החודש הגיעו לאגודה 60 ילדים ממועדונית "שבט איתן" השייכת לעמותת "צימאון" ו-40 ילדים מבית הנוער "קדימה וולפסון" השייך לעמותת "לשובע". לדברי יוגב גולן, מדריך הקבוצה מבית הנוער: "זו כבר הפעם השנייה שאנו מגיעים עם ילדינו למקום, ובכל פעם זהו תענוג גדול! הילדים לא הפסיקו לדבר על הביקור הצפוי מזה מספר שבועות ואנו רוצים להודות לצוות המסור".

ילדי המהגרים משחקים עם הכלבים
ילדי המהגרים משחקים עם הכלבים

פעילויות החינוך שלנו מתאימות גם למשפחות, ובחודש האחרון ביקרו באגודה שתי קבוצות מיוחדות: קבוצת ילדים הלומדים במסגרת החינוך הביתי שהגיעו עם הוריהם, וקבוצת משפחות מטעם ארגון "קשר – הבית של המשפחות המיוחדות", שמטרתו חיזוק מעמד הורים ומשפחות של ילדים בעלי צרכים מיוחדים.

החודש גם שמחנו לארח שתי קבוצות של בני נוער. על הקבוצה הראשונה נמנו תלמידי כיתה ט מתיכון "קציר" בחולון, הלומדים במגמת מצוינות ומייצגים את מדינת ישראל בתחרויות בינלאומיות בתחום המדע במסגרת פרויקט "רובוטיקה". התלמידים בחרו להתנדב באגודה במהלך חופשת חנוכה ושימחו מאוד את הכלבים, שזכו לטיולים ארוכים ומפנקים.

במסגרת "חודש למען בעלי החיים" שהתקיים בתיכון עירוני ט בראשון לציון, העבירו נציגי המחלקה הרצאה בבית הספר, ובשלב השני הגיעה קבוצה של תלמידי כיתות ט-י לביקור באגודה. מארגנת הפרויקט ליאור יוגב (בתמונה הראשית) היא תלמידת כיתה יב, החברה בארגון החברתי LEAD – ארגון המונה 120 תלמידים שכל אחד מהם יוזם פרויקט בבית הספר בו הוא לומד. לדבריה, "התלמידים נחשפו למציאות של בעלי החיים במדינה, וזו למעשה מהות הפרויקט. הביקור באגודה השפיע לטובה על כל התלמידים, כשגם אלה שפחדו מכלבים צברו ביטחון והוציאו אותם לטיול".

אגודת צער בעלי חיים בישראל מפעילה שנים ארוכות את המחלקה לחינוך להומאניות, המעבירה פעילויות חינוכיות לקבוצות מכל הגילים והמגזרים במטרה להעביר מסרים חשובים הנוגעים למתן יחס הומאני לבעלי החיים ולהעלות את המודעות לנושא רווחת בעלי החיים בישראל. הפעילויות, המועברות במתחם האגודה בתל אביב או במוסדות שונים המזמינים אליהם את נציגי המחלקה, מותאמות לגיל המשתתפים והן מלוות בסרטוני וידאו ובהפעלות חווייתיות שונות.

אם גם אתם מעוניינים ליהנות מסיור מודרך באגודה, להזמין את נציגיה להרצאה, להגיע במסגרת העבודה ליום תרומה לקהילה, או לחגוג לילדים יום הולדת עם ערך מוסף, צרו עמנו קשר בטלפון 4553*.