חג הנטישות

הלב נחמץ: בעליהם של כלבים וחתולים רבים החליטו לנטוש את חבריהם הטובים ביותר דווקא לפני החג הכי משפחתי

בשבילם זה כבר לא יהיה פסח שמח. בכל שנה סמוך לחג החירות, ננטשים באגודה המוני בעלי חיים, שיחד עם "הניקיונות" לחג מושלכים על ידי בעליהם, כאילו מדובר בעוד חפץ מיותר בבית ולא בבעל חיים עם רגשות, שלכל שינוי כזה בחייו יש השלכות עצומות.

דווקא בחג הכי משפחתי, התופעה האכזרית הזו חוזרת על עצמה, כשהבעלים נוטשים את מי שעד לאותו רגע היו חלק בלתי נפרד מהמשפחה – החברים הטובים ביותר שליוו אותם בנאמנות, לעיתים במשך שנים ארוכות.

גם הסיבות והתירוצים לנטישות הרבות מוכרים לנו היטב: מחסור בזמן, הילדים שהתחייבו לדאוג לבעל החיים לא עומדים בהבטחתם, הילד שטיפל בבעל החיים התגייס לצבא/נסע לחו"ל/עבר דירה, ולעיתים בני המשפחה פשוט נוסעים לחו"ל ובמקום לחפש אחר פנסיון או סידור אחר מחליטים להיפטר מבעל החיים לצמיתות.

באופן מצער, אנו מגלים שוב ושוב כי בעליהם של הכלבים והחתולים אפילו לא מנסים למצוא עבורם בתים חלופיים ובוחרים בפתרון המהיר והקל של מסירתם אלינו. עובדה מצערת נוספת היא כי הארגונים והעמותות שמהם אומצו בעלי החיים הללו סוגרים בפניהם את השער, אינם לוקחים אחריות ומסרבים לקבל אותם בחזרה.

בעלי החיים האומללים האלה, שהועברו מהבית החם ומהסביבה שהיתה מוכרת להם לתא קטן, מתקשים להסתגל למציאות החדשה שנכפתה עליהם. אנו באגודה, עובדים ומתנדבים כאחד, רואים מקרוב את סבלם ואת צערם הגדולים.

אגודת צער בעלי חיים בישראל קוראת לציבור לאמץ בעלי חיים בצורה אחראית, תוך חשיבה לטווח ארוך של לפחות 15 שנים קדימה. על כל מי שמאמץ בעל חיים לחשוב היטב אם הוא מסוגל לספק את כל צרכיו של הכלב או החתול למשך כל חייו, ולהתייחס אליו כחלק מהמשפחה ולא כאל חפץ שאפשר בקלות להעביר מיד ליד. נוסיף כי בתהליך האימוץ האחראי הנהוג באגודה, המאמצים חותמים על מסמך ומתחייבים כי במידה ולא יוכלו לטפל יותר בבעל החיים עליהם להחזיר אותו לאגודה כדי שאנו, המכירים אותו ואת צרכיו, נוכל למצוא עבורו בית חדש.

צ'יקו, פלאפי, קטנטונת, שוקו ועוד כלבים וחתולים רבים שננטשו לאחרונה באגודה ממתינים לאנשים אחראיים שיעניקו להם בתים חמים ויציבים. בואו לאמץ אותם מהאגודה שברחוב הרצל 159 בתל אביב. לפרטים נוספים, התקשרו: 4553*.

להלן שעות הפתיחה של האגודה במהלך חג הפסח:

שעות פתיחה בחג הפסח - אגודת צער בעלי חיים בישראל