הנס של בארי

גורת כלבים מתוקה שחולצה מבאר מים נקלטה באגודה. הכלבה נמצאת בשיקום תחת השגחה וטרינרית ובעוד כחודש נתחיל לחפש עבורה בית חם

יללות עמומות ששמעו מטיילים באזור היישוב הושעיה הביאו להצלת חייה של גורת כלבים, אשר בשארית כוחותיה קראה לעזרה. קבוצה של מטיילים, שעקבו אחר הקולות החשודים, גילו כי הם בוקעים מתוך באר בעומק של 8 מטרים. המטיילים, אשר הבינו כי כדי להוציא את הכלבה יש צורך בציוד מקצועי, יצרו קשר עם המשרד להגנת הסביבה, אשר שלח לביצוע המשימה את המחלץ אייל גטניו.

כתבה על החילוץ ששודרה בתוכנית "שרון גל ב-7" בערוץ 20

 

באמצעות ציוד מקצועי ירד גטניו לתחתית הבאר וחילץ את הגורה הלכודה. הכלבה נראתה במצב ירוד, כשהיא תשושה, מפוחדת ואפאתית, ונראה כי שהתה בבאר העמוקה ללא מזון ומים במשך כמה ימים. היא נעטפה מיד בשמיכה חמה וקיבלה אוכל ושתייה.

החילוץ מהבאר. צילום: דניאל רכס
החילוץ מהבאר. צילום: דניאל רכס

הגורה הועברה לאגודת צער בעלי חיים בישראל, שם עברה בדיקה על ידי וטרינרית האגודה ד"ר לנה אלגרבלי. בבדיקה אובחן כי הגורה, מסוג כנעני מעורב, בת כארבעה חודשים, לא נפגעה מהנפילה, אך היא סובלת מהתייבשות ומטפילים. היא קיבלה עירוי נוזלים, טיפול נגד פרעושים וקרציות וזריקת תילוע ובהמשך תקבל את כל החיסונים הדרושים ותעבור עיקור.

מאחר והכלבה נמצאה כשהיא אינה נושאת על גופה שבב אלקטרוני, על פי החוק עליה לשהות חודש בהסגר ועם סיומו היא תהיה מועמדת לאימוץ. צוות האגודה, שהעניק לגורה את השם בארי, מספר כי היא חשדנית מאוד ומפוחדת, אך במהלך החודש הקרוב ירגילו אותה לנוכחות של בני אדם ולמגע ויחשפו אותה לגירויים שונים. בינתיים, בארי, אשר תגדל להיות כלבה גדולה פיסית, נהנית מתא מחומם, שמיכות מפנקות, מזון איכותי וטיפול אוהב.

לדברי נעמה רולניק, יועצת אימוצים באגודת צער בעלי חיים בישראל ומאלפת כלבים: "חשיפה היא שלב קריטי בהתפתחות גורים. עד גיל חצי שנה חשוב שהם יחוו כמה שיותר דברים שעלולים להיות מפחידים בעיניהם או להוות עבורם בעיה בעתיד כגון משחק עם כלבים נוספים, רעשים של רחוב סואן, ילדים קטנים, רעמים וברקים, מדרגות, מעלית וכד'. כלבים כנענים נוטים להיות חשדנים מטבעם, ובנוסף לכך ניתן לשער כי בארי לא נחשפה להרבה דברים ולכן היא מפוחדת מאוד. בזמן הקרוב אנחנו נעבוד אתה באופן אינטנסיבי, נרגיל אותה לבני אדם ולמשחק עם כלבים אחרים ונחשוף אותה לגירויים שונים".

בארי תחת השגחה באגודה
בארי תחת השגחה באגודה

כאמור, בעוד חודש תעבור בארי למחלקת האימוצים של האגודה ותחפש אחר משפחה אוהבת שתעניק לה בית חם. המאמצים הפוטנציאליים מוזמנים להתקשר למשרדי האגודה בטלפון 4553*.

תודתנו נתונה למטיילים הערניים והאכפתיים ולגב' גלי דוידסון מהמשרד להגנת הסביבה על התמיכה בחילוץ המהיר של הכלבה.

לצפייה בסרטון החילוץ באתר ynet לחצו כאן.