דרך השלום

ילדות פלסטיניות וישראליות התארחו באגודה באירוע שנערך בשיתוף מרכז פרס לשלום תחת הכותרת "אביב חדש - תקווה חדשה"

המחלקה לחינוך להומאניות של אגודת צער בעלי חיים בישראל שמחה לארח בשבוע הראשון של האביב קבוצה של ילדות פלסטיניות וישראליות לפעילות חינוכית הומאנית עם בעלי החיים החוסים באגודה, תחת הכותרת "אביב חדש – תקווה חדשה". האירוע המרגש הוא פרי של שיתוף פעולה בין האגודה למרכז פרס לשלום, והוא נערך בנוכחות שגריר מצרים בישראל ודיפלומטים מארצות הברית ומשוויץ וסוקר על ידי כלי תקשורת מהארץ ומחו"ל.

הילדות, שהגיעו לאגודה מיריחו ומבית שמש, קיבלו סיור מודרך באגודה בערבית ובעברית, שבמרכזו עמדו ערכים כגון עזרה לחלש, סובלנות, נתינה ומתן כבוד לאחר ולשונה. בהמשך ערכו המבקרות הצעירות מפגש בלתי אמצעי עם בעלי החיים החוסים באגודה – החתולים הנטושים וסוסים העוברים שיקום לאחר שסבלו מהתעללות ומהזנחה. בשיאו של הביקור הוציאו הבנות לטיול כלבים המועמדים לאימוץ והעניקו להם ביחד תשומת לב, חום ואהבה.

לדברי יניב עובדיה, מנהל מחלקת החינוך של האגודה: "שיתוף הפעולה של הילדים הפלסטינים והישראלים למען בעלי חיים במצוקה מוכיח ששינוי אכן אפשרי, ושחינוך הוא הבסיס לכך. מחקרים מצביעים על קשר ישיר בין האופן שבו אנו מתייחסים אל בעלי חיים לבין התנהגותנו אחד כלפי השני. בעלי החיים אינם מייחסים חשיבות לדת, לאום, גזע וצבע. כל מבוקשם הוא שיתייחסו אליהם בכבוד, ואנו, בני האדם, בהחלט יכולים ללמוד מהם".

יו"ר האגודה הילמה שמושקוביץ ושגריר מצרים בישראל ד"ר מוחמד עורפי
יו"ר האגודה הילמה שמושקוביץ ושגריר מצרים בישראל ד"ר מוחמד עורפי

אנו רוצים להודות מקרב לב לכל הארגונים ולאנשים שתרמו להצלחת האירוע. תודה מיוחדת נתונה לדומינו'ס פיצה, על תרומת מגשי פיצות טבעוניות ולמשה אהובי מהקונדיטוריה היפואית המפורסמת PIECE OF CAKE, אשר הכין בהתנדבות מאפים טבעוניים ועוגה טבעונית מרשימה במיוחד עם הכיתוב "PEACE OF CAKE".

כיבוד טבעוני של דומינו'ס פיצה וקונדיטוריית PIECE OF CAKE
כיבוד טבעוני של דומינו'ס פיצה וקונדיטוריית PIECE OF CAKE