בדרך נס

לאחר שנמצא נטוש בבסיס צבאי בדרום הארץ, הכלב נס עבר שיקום באגודה ומצא בית חם ואוהב

מפוחד, רזה, מלוכלך, כבוי וסובל מטפילים רבים ומבעיות עור, מצלקות ומקרחות – כך הגיע הכלב נס בן השבעה חודשים לאגודת צער בעלי חיים בישראל לפני כחודשיים, לאחר שצוות האגודה עשה את כל הדרך עד לבסיס צבאי בדרום הארץ על מנת להביאו למקלט בתל אביב. חילוצו של נס התאפשר הודות לחיילת שהבחינה בו ופנתה לעמותת ערד לחי. העמותה, שלא מצאה עבורו פתרון, פנתה לעמותות רבות והאגודה היתה היחידה שהסכימה לסייע, לקלוט את הכלב האומלל ולשקם אותו.

שיקום כלב – אגודת צער בעלי חיים בישראל
צוות האגודה מגיע לחלץ את נס מהבסיס הצבאי בדרום הארץ

עם הגיעו לאגודה הובל נס למרפאה הווטרינרית והרופאים מיהרו לבדוק אותו. הוא קיבל טיפול נגד טפילים, עבר מקלחת עם שמפו מיוחד והחל לקבל אנטיביוטיקה וזריקות לטיפול במחלת העור ממנו סבל. בשבועות האחרונים טיפלו הווטרינרים במסירות בנס, שהמשיך לקבל זריקות באופן קבוע. צוות האגודה והמתנדבים התגייסו לסייע לכלב מבחינה נפשית, הרעיפו עליו כמויות של אהבה והוציאו אותו לטיולים ארוכים.

שיקום כלב – אגודת צער בעלי חיים בישראל
נס במהלך השיקום באגודה

תוך כמה ימים השיפור במצבו של נס היה דרמטי. אמונו בבני אדם שב אליו, הוא החל לשחק עם כלבים אחרים ושמחת החיים חזרה אליו. גם מבחינה גופנית נס הגיב יפה לטיפולים שקיבל  ופרוותו החלה לצמוח לאט לאט.

שיקום כלב – אגודת צער בעלי חיים בישראל
נס עם בעליו החדשים

עם סיום תהליך השיקום שלו, נס כבר נראה והתנהג כמו כלב אחר לגמרי, ואנו התחלנו לחפש עבורו בעלים שיגדלו אותו באהבה. לשמחתנו, נס לא נאלץ להמתין זמן רב, ובשבוע שעבר הוא אומץ על ידי יונתן ובת זוגו. כשהוא מחוסן, משובב ומסורס נס יצא לביתו החדש ואנו מאחלים לו ולמשפחתו המאמצת שנים ארוכות ויפות ביחד.