בגרות מעשית

תלמידי יחידת הבגרות המעשית בגידול כלבים, המתנסים בעבודה מעשית בכלביית האגודה, מסיימים את שנת הלימודים הראשונה

בימים אלה מסתיימים לימודי השנה הראשונה מתוך שתיים של יחידת בגרות מעשית בגידול כלבים, בה לומדים תלמידי כיתה יא מבית הספר גימנסיה הרצליה בתל אביב. לימודי יחידת הבגרות המעשית, על פי תוכנית מובנית של משרד החינוך, מתקיימים בשיתוף המחלקה לחינוך להומאניות של האגודה ובהנחייתה המקצועית של מאלפת הכלבים ד"ר מיכל קירשנר, ובמסגרתם לומדים התלמידים בכיתת הלימוד המיוחדת באגודה מגוון נושאים (טיפול בכלבים, אילוף, תחזוקת כלבייה וכד') ומתנסים בעבודה מעשית בכלביית האגודה. בסוף השנה הבאה ייבחנו התלמידים על ידי בוחן מטעם משרד החינוך ובנוסף, לראשונה, המצטיינים שביניהם אף יקבלו תעודת מאלף וכך ירכשו מקצוע.

לדברי יניב עובדיה ממחלקת החינוך להומאניות של האגודה: "התלמידים המשתתפים בתוכנית הלימודים לומדים בכיתת חינוך מיוחד והעבודה עם תלמידים בעלי צרכים מיוחדים מחייבת רגישות רבה מאוד מצד הצוות החינוכי. מדהים לראות את ההתקדמות של שני הצדדים. מצד אחד התלמידים, שהופכים להיות מאלפי כלבים פוטנציאליים, ומצד שני כלבי האגודה עוברים חינוך ואילוף, מה שמשפר את סיכוייהם למצוא בתים מאמצים".

לקראת סוף שנת הלימודים ביקרה כיתת הבגרות של האגודה ביחידת הכלבנים הצבאית "עוקץ". במהלך הביקור המרתק שמעו התלמידים הסברים על אודות היחידה המובחרת ופועלה, צפו בהדגמות חיות של אילוף כלבים וביקרו בבית הקברות של כלבי היחידה.

עם סיום שנת הלימודים הראשונה שלהם, אנו מאחלים לתלמידי המגמה חופשה נעימה.