אמא מזליקה

עיר מתוק וחמוד נולד היום באגודה לאתון מזליקה. בקרוב נוכל להתחיל לחפש עבורם חווה מוסדרת הנמצאת תחת פיקוח וטרינרי

האתון מזליקה הגיעה לאורוות האגודה לפני שלושה שבועות לאחר שנמצאה משוטטת. עם הגעתה ניתן היה לראות בבירור שמזליקה קרבה ללדת והיא שוכנה בתא מרופד בקש ובמזון עשיר. היום בשעות הבוקר הגיח לעולם עייר קטן ומקסים שעושה את צעדיו הראשונים, נופל וקם לינוק מאמא מזליקה.

האתון מזליקה והרך הנולד
האתון מזליקה והרך הנולד

במסגרת פעילותה המוגברת של אגודת צער בעלי חיים בישראל למניעת סבל מחמורים וסוסים ולקידום חקיקה למענם, קלטה האגודה בחצי שנה האחרונה כ-30 סוסים וחמורים שעברו התעללות. החילוצים מתבצעים תוך כדי שיתוף פעולה עם מספר גורמים ובעזרתם של וטרינריים עירוניים שערים למצוקת החמורים והסוסים ומתנדבים.

אנו מבקשים מהציבור לפקוח את העיניים ולהיות ערים למצוקות הנוראיות של בהמות המשא, להתקשר ולדווח למחלקות הווטרינריות, למשטרה ולארגוני בעלי החיים הקרובים. רק בעזרת ערנות הציבור נוכל למנוע סבל רב ומתמשך מבעלי החיים.

כיום חוסים באורוות האגודה 18 חמורים וסוסים שעברו שיקום וממתינים לבתים חמים בחוות מוסדרות. רק פינות חי מאושרות, חוות ברישיון ומשקים חקלאיים הנמצאים תחת פיקוח וטרינרי יוכלו לאמץ את החמורים והסוסים, וזאת לאחר ביקור נציגי האגודה במקום וחתימה על הסכם. לפרטים נוספים ניתן להתקשר למשרדי האגודה: 4553*.