פינת החי

בפינת החי של האגודה חוסים סוגים שונים של בעלי חיים, ביניהם ארנבונים, שרקנים, ברווזים, תרנגולות, יונים ועורבים

ארנבונים, שרקנים, ברווזים, תרנגולות, יונים ועורבים – את כל אלה ואחרים תמצאו בפינת החי של האגודה. כעמותה, שחרתה על דגלה כי שעריה פתוחים עבור כל בעל חיים במצוקה, בנינו עבור בעלי החיים השונים פינת חי המותאמת לצורכיהם, בהתאם להנחיות רשות הטבע והגנים. יש להדגיש כי פינת החי שלנו אינה פינת ליטוף! המבקרים במתחם האגודה יכולים לצפות בבעלי החיים אך לא לגעת בהם.

בעלי החיים הללו מגיעים אלינו מפינות חי שנסגרו, מאנשים פרטיים שמצאו אותם, ומאנשים שרכשו אותם בחנויות ונטשו אותם כאשר הטיפול בהם התברר כמעמסה.

נטישה המונית של בעלי חיים על ידי בעליהם מתרחשת בעיקר בחופשת הקיץ, כאשר ילדים רוכשים אפרוחים, שרקנים וארנבונים בחנויות לחיות מחמד, לא פעם ללא אישור ההורים. לצערנו, הסוף המר ידוע מראש: ללא ידע בסיסי הקשור לאופן הגידול של בעלי החיים, רבים מהם מתים כעבור מספר ימים מרעב, מהתייבשות או מטיפול קלוקל ותנאים לא מתאימים. במקרים אחרים מסתירים הילדים מהוריהם את חיית המחמד החדשה שלהם, ומחזיקים אותה במקלטים, בחדרי אשפה, בחדר בלוני הגז או במקומות מסתור שונים

נציגי האגודה המגיעים לחלץ בעלי חיים אלה מזדעזעים לא פעם מחוסר האחריות של כל המעורבים בדבר, ולכן אנו קוראים לבעלי החנויות לחיות מחמד להפסיק למכור בעלי חיים, ומההורים שנתנו את הסכמתם לגדל בעל חיים אנו מבקשים לקחת אחריות על הטיפול בו ובמקרה הצורך להעבירו לגורמים המתאימים.

מציאת בית קבוע לבעלי החיים החוסים בפינת החי שלנו אינו דבר פשוט, כיוון שפינות חי רבות בארץ אינן קולטות בעלי חיים חדשים, ואילו אחרות אינן מספקות את התנאים הדרושים לצורכי בעלי החיים הללו.

נציגים של פינות חי מוסדרות, המעוניינים לאמץ בעלי חיים מפינת החי שלנו, מוזמנים להתקשר למשרדי האגודה. בעלי החיים יימסרו אך ורק לפינות חי, הנמצאות תחת פיקוח וטרינרי ואינן מציעות למבקרים בהן ללטף את בעלי החיים, ולאחר ביקור של נציג האגודה במקום.