מדונה

קוראים לי מדונה, והגעתי לאגודה עם בני הצעיר ג'סטין כשאני סובלת מבעיות בריאותיות קשות. במהלך השיקום שלי עברתי שני ניתוחים ואינספור טיפולים ואפילו אימצתי עוד שני סייחים שהיו זקוקים לחום אימהי

מדונה, סוסה מגזע ערבי מקומי כבת 12 שנים, שנמצאה משוטטת עם בנה הסייח ג'סטין בן השלושה חודשים, הובאה לפנסיון הסוסים של האגודה כשהיא סובלת מתת-תזונה, פטריות בכל חלקי גופה, נפיחות ברגליה האחוריות, צליעה ניכרת, תשישות והתייבשות. למרות מצבה הקשה מדונה עדיין הניקה את הסייח הקטן וניכר היה שמצבו טוב.

לאחר בדיקה וטרינרית וצילומי רנטגן לאזור האגן והרגליים אובחן כי דלקת חריפה גורמת לצליעה. בנוסף התגלו אבני רוק הפה, דבר שהקשה עליה לאכול ולכן הוחלט באופן מיידי לבצע ניתוח להוצאת האבנים.

מדונה ביום הגעתה לאורווה - סובלת מאבנים בצדי הפה, דבר שמנע ממנה לאכול
מדונה ביום הגעתה לאורווה – סובלת מאבנים בצדי הפה, דבר שמנע ממנה לאכול

זמן קצר לאחר הגעתם של מדונה ובנה הגיעו לאורוות האגודה שני סייחים צעירים נוספים, בריג'יט ואוליבר ומדונה אימצה גם אותם בחום, גוננה עליהם ואף הניקה אותם.

לאחר שזריקות אנטיביוטיות לא שיפרו את מצב הדלקת של מדונה הוחלט על ביצוע ניתוח אורתופדי, שבמהלכו אזור הדלקת נוקז ועבר חיטוי. הניתוח הצליח ומדונה עברה תקופה ארוכה של התאוששות וקבלת אנטיביוטיקה.

מדונה סובלת מתת-תזונה אך עדיין מניקה
מדונה סובלת מתת-תזונה אך עדיין מניקה

הודות לוויטמינים ולתוספי המזון שקיבלה, עלתה מדונה במשקל וכיום היא נמצאת במצב בריאותי תקין. היא עדיין אמא לתפארת וממשיכה לגונן על בנה ועל שני אחיו המאומצים.

 מדונה כיום (שנייה מימין) - אמא למופת
מדונה כיום (שנייה מימין) – אמא למופת

עדכון: בתום תהליך השיקום אומצה מדונה על ידי חווה פרטית.