בצל האזעקות

טיפים לטיפול בחיות המחמד בעת האזעקות

במצב הבטחוני הקשה בימים אלה, גם לכלבים ולחתולים לא קל. הרעשים הרמים עלולים להלחיץ אותם ולגרום לחרדה או לשינוי בהתנהגותם. להלן כמה טיפים לטיפול בחיות המחמד בעת האזעקות.

1. ראשית, כשמדובר בכלבים, יש להימנע מהנטייה הטבעית שלנו לנחם וללטף. הכלב עלול לפרש את התנהגותנו כחיזוק חיובי ויחזור על תגובותיו החרדתיות. קחו את הכלב אתכם, הראו בטוחים ורגועים, אל תכעסו עליו ואל תענישו אותו.

2. בעתות כאלו כלבים וחתולים עלולים לברוח מהבית כתגובה לרעש הפצצות והאזעקות. לשמירה על הכלב ועל החתול באזורי הסיכון מומלץ לוודא כי הבית סגור וכי אין לחברים הקטנים דרכי מילוט החוצה. לטיול עם הכלב יוצאים רק בקרבת הבית ועם רצועה. לא מומלץ לשחרר, אף לא לזמן קצר, וגם אם הכלב מבקש. בנוסף, ודאו כי לכלבכם יש שבב וכי פרטיו ופרטיכם מעודכנים במרכז השבבים הארצי, כדי שחלילה אם יברח יהיה קל לאתרו.

3. השתדלו לקחת את חיית המחמד אתכם למרחב המוגן. אם המרחב המוגן הקרוב אליכם הוא ממ"ד או מקלט, ציידו אותו במעט מזון ובמים, ובמקרה של חתולים – גם בארגז לצרכים. מרבית החתולים יסרבו להיכנס לכלוב בזמן קצר ולכן תתקשו לקחת אותם אתכם למקלט בזמן אמת. הכינו לחתול פינה נוחה וחמה להתכרבל בה במקום מוסתר. הניחו לו להסתתר ואל תקראו לו לצאת מהמחבוא.

4. אם חיית המחמד שלכם סובלת מאוד מחרדה ואתם מתקשים להרגיעה, מומלץ לפנות לייעוץ וטרינרי.

לרגל המצב אנו מזמינים את תושבי הדרום להביא לפנסיון שלנו בעלי חיים מכל סוג – עד לסיום המבצע הצבאי, ללא תשלום (על בסיס מקום פנוי). טלפון לבירורים: 4553*.

בתקווה שיגיעו במהרה ימים בטוחים ושקטים.